• Asistent/ka:Kačka Šímová
  • Počet dětí: 27
  • Budova: hlavní budova, přízemí

Učebnice na VL ve 2. pololetí

S příchodem druhého pololetí budeme měnit učebnici na vlastivědu. Podíváme se zase na dějiny českého národa. Děti vrátí oranžovou učebnici zeměpisu a nafasují zelenou.

Vánoční trhy

Milé děti, vážení rodiče,

ráda bych vám všem moc poděkovala za včerejší vánoční trhy. Děti prodávaly jako zkušení trhovci a moc je to bavilo. Když jsem spočítala peníze (a nebudu přemýšlet o investici do materiálu, energií a času), tak výdělek máme slušný a bude určitě zábava vymyslet, za co je utratíme. I přes komplikace (klávesy) a zlé řeči na barvu stánků (Facebook Magistrátu) jsem pyšná na to, jak jsou děti schopné, samostatné a dokáží se přizpůsobit všem změnám. Snad se vám to líbilo tak jako nám a budeme doufat, že příští rok to bude minimálně tak dobré jako letos (i když už budou na 2. stupni).

!!Speciální dík za zapůjčení stánku, odvoz krabic a palačinky patří rodině Kejzlarových!!

Učebnice AJ

Jak si stáhnout učebnici na AJ

Jak tedy tuto učebnici získat? Každý žák sdělil své paní učitelce na anglický jazyk e-mail. Na tento e-mail mu ze stránek flexibooks přišla zpráva, ve které je tzv. aktivační odkaz. 

Když na tento odkaz kliknete, otevře se vám nová stránka, na které se zaregistrujete - ponecháte svůj e-mail a vyplníte heslo. Tento svůj e-mail a toto heslo poté budete používat pro přihlašování do aplikace flexibooks, určitě si jej tedy zapamatujte!


Jakmile budete zaregistrovaní, na stránkách flexibooks si stáhnete aplikaci - čtečku, pomocí které poté budete knihu moci číst. Vyberete si, zda si chcete čtečku stáhnout do počítače, tabletu, nebo telefonu a vyberete si podle toho operační systém.

Po nainstalováni čtečky se do ní přihlásite pomocí e-mailu a hesla, které jste zadávali při registraci. Po prvním přihlášení zvolíte, zda budete číst na počítači, nebo tabletu (aby se kniha zobrazovala správně). Poté se vám otevře vaše knihovna, ve které uvidíte dvě učebnice Your Space (vy tam uvidíte pouze učebnici, nikoliv učitelskou sadu.

Report ze spaní ve škole

Ahoj rodiče!

Takhle to naše spaní vypadalo... v 19:30 jsme byli všichni kompletní a připraveni na zábavu - zúčastnilo se 22 dětí plus jedno moje. Secvakali jsme lavice do velkého hnízda, rozbalili jsme pizzy (nakonec se nám jich sešlo 14) a povečeřeli. Následovala "volná" zábava, kdy se děti rozdělily do skupin a vylosovaly si témata na minidivadlo. v 8 hodin jsme si s čajem v ruce sedli jako diváci a zhlédli dramatické výstupy jednotlivých skupinek. Musím říct, že některé herecké výkony byly skoro profesionální. Smáli jsme se, až se lil čaj. Videa budou brzy k dispozici. Divadlo nás tak znavilo, že nikomu nevadilo vzít si pyžamo a v půl 9. zaplout do spacáku na pohádku. Když pohádka v 10 hodin skončila, všichni šli ještě povinně na záchod a vyčistit si zuby. A jak jsme si slíbili, v 11 hodin byla tma a ticho. Občas jsem měla pocit, že ve třídě nemáme děti, ale koroptve, jak často museli chodit čůrat. Ale vždycky to zvládli v naprosté tichosti a ohleduplně ke všem spícím. Díky tomu jsme pak ráno v 6 hodin neměli problém vstávat, když se rozsvítilo na chodbě světlo od družinky. Namazali jsme si rohlíky, uvařili čaj a rozdělili dobroty, které jste dětem dali na přilepšenou. První dvě hodiny VV jsme přežili v haldách spacáku a oblečení, chvílemi byly třpytky a lepidlo úplně všude. ČJ a MA byla už jenom třešnička na dortu a najednou bylo skoro půl 12.. Děti bezvadně a rychle uklidily úplně všechen nepořádek, že to ve třídě vypadá pomalu líp než v záři (což se nedá tvrdit o mojí domácnosti, kde jsou stále ještě nevybalené spacáky a karimatky). 
Velké díky patří paní asistentce za pomoc, dětem a vám rodičům, že jste děti tak dobře vybavili - všichni měli v čem spát a co jíst.

Tak zase příště!

Vlastivěda

Pracujeme se slepými mapami. Děti si doma mohou natrénovat státy Evropy a dobrovolně na začátku každé hodiny nám popsat slepou mapu - na jedničku. Doporučuji pracovat s mapami průběžně, aby to pak před testem nebyl pro děti šok. Před vánočními prázdninami nás čeká test, ve kterém budou sousední státy ČR a mapa států Evropy.

Četba

Děti mají za úkol přečíst 3 knížky za pololetí (= 6 knížek za celý školní rok). Ke každé knížce píšeme "Zprávu o knize", jak byly děti zvyklé. Nechávám to na jejich vlastním výběru, ale prosím o kontrolu vhodnosti (jak velikost písmen, tak obsah). Když si nebudou děti jisté, ať knížku přinesou ukázat do školy. Přeji přijemnou zábavu u knížek!

Co se právě učíme?


Týden 19.2. - 23.2.
 
  PS - strana
ČJ Slovesa - slovesný způsob oznamovací 8 - 9
M Zlomky, desetinná čísla 40
AJ 2B - příprava na test, 2C - čtení s porozuměním 24
VL Nová učebnice - zelená, Bitva na Bílé hoře, třicetiletá válka, život na zámku, ve městě  pracovní listy dle potřeby
Pozn.: Čísla stránek se mohou měnit podle tempa třídy

Kalendář Akcí: 19. 2. - 25. 2.

19PondělíPO20ÚterýPO21StředaPO 22ČtvrtekPO23PátekPO24SobotaPO25NedělePO
7:00
8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00