• Asistent/ka:Kačka Šímová
  • Počet dětí: 27
  • Budova: hlavní budova, přízemí

Výjezd Jetřichovice

Školní výjezd do Jetřichovic

Termín: 20.6. (ST) – 22.6.2018 (PÁ)

Místo: Autocamp Jetřichovice (www.autocampjetrichovice.com)

(Děčín – Ludvíkovice – Kámen – Srbská Kamenice – Všemily – Jetřichovice koupaliště)

Sraz: v 7:45 u Máchovky

Odjezd z DC: ST v 8:00 od Máchovky

Příjezd do DC: PÁ kolem 12:30 k Máchovce

Řidič:

pí. Fulínová: Vendy, Kačka T.

pí Zajíčková: Honza Z., Luky, Dominik (NÁVRAT DO DC NA 12. HODINU)

pí. Jandlová: Kačka J., Lucka, Eliška, Pája

p. Šír (Raabovi): Adam, Marek, Kuba M.

p. Křížek: Míša, Áďa M., Jana, Anička, Dominika, Adél J.

p. Kejzlar: Kuba, Lily, Kačka K. (NÁVRAT DO DC VE 14 HODIN)

p. Gregor: Honza G., Marian, Jirka M., Kristián

Rážová: paní asistentka + dcerky + zbytky

 

Jídlo:

ST – s sebou svačinu na celý den + toasty od Moravců, buřty na táborák od Křížků, pečivo koupíme

ČT – snídaně zaplacená, svačinu koupíme, večeře polévka a pečivo v kiosku, koláč od Fulínů

PÁ – snídaně zaplacená, svačinu koupíme

Sponzorům děkujeme :-)

Děti si mohou libovolně nakoupit v kiosku (koblihy, koláče, sušenky, párek v rohlíku apod.
(= kapesné)

Bereme rychlovarnou konvici, děti si mohou udělat navíc svůj čaj (vlastní hrnek) a instantní jídlo (vlastní miska + příbor).

S sebou:

  • pro trampy, co spí ve stanu: stan (1 do skupinky), karimatku, spacák, polštářek

  • pro chataře: buď vlastní povlečení na postel, nebo spacák

Oblečení na horké i studenější počasí.

Horko = plavky, pokrývku hlavy, sluneční brýle, ručník k vodě, pantofle

Déšť = boty nebo sandále vhodné na turistiku, nepromokavá bunda / pláštěnka

ostatní: pyžamo, hygiena, ručník, baterka / lampička na baterky, opalovací krém, repelent, kapesníky, vlhčené ubrousky

KARTIČKU POJIŠTĚNCE + LÉKY (pokud budou potřeba)

Exkurze do Prahy

Ve středu 30.5. jsme se vydali do Prahy. Už v 7 ráno bylo jasné, že bude vedro. Malinko jsme doufali, že by pár kapek mohlo spadnout, ale bohužel počasí se rozhodlo jinak. Hned u Hlavního nádraží v Praze nás vyzvedla paní průvodkyně. První stanici jsme měli na Václavském náměstí, kde jsme se seznámili nejen se vznikem Prahy, ale i s koněm svatého Václava a všemi svatými. Pak jsme úspěšně přežili jízdu metrem a tramvají (a nebylo to snadné v 50 lidech). Ocitli jsme se v zahradách Pražského hradu. Tam jsme vybojovali pět minut, kdy se děti mohly najíst a chvilku posedět. A pak už byl jenom úprk. Nejdřív jsme proběhli k Hradu, zavítali jsme do Katedrály sv. Víta, zdolali jsme Zámecké schody a překonali Karlův most. Za úmorného vedra a usilovného výkladu historie jsme se dovlekli až na Staroměstské náměstí, kde jsme se vysvobodili ze spárů paní průvodkyně. Doběhli jsme zpět na Václavské náměstí, kde jsme si dali rozchod u Mc Donald's - zasloužený a vymodlený. Do autobusu jsme se skoro dobelhali. Ale nikdo se neztratil, nikdo se nepočůral ani neomdlel. Za to děti moc chválím. Cesta zpátky do Děčína utekla jako voda. Doufám, že si na nějaký čas zase trochu vydechneme. 

Angličtina

Zde najdete naskenovanou učebnici pro 4. ročník, se kterou pracujeme v květnu a v červnu. Součástí je i slovníček ze všech lekcí.
Květen - oranžové lekce 25 - 28
Červen - zelené lekce 29 - 32

Akademie

Máme za sebou jednu z náročnějších částí školního roku, a tou je Akademie. Děkujeme všem dětem, které se zúčastnily třídního vystoupení, Míše za úžasný balet a Vendy s Kačkou za to, že se nebály zahrát před celým divadlem na klavír. Bylo to organizačně (i fyzicky) velmi náročné, ale děti to zvládly dobře. Měli jsme sice občas potíže udržet klid a pořádek v šatně - není se čemu divit, bylo nás tam 60, ale jinak všechno šlo podle plánu a myslím, že se vystoupení vydařila, jak měla. Velké díky patří rodičům, kteří nás přišli svým potleskem podpořit do divadla!

Zprávy o knize

Blíží se nám konec školního a roku a připomínám, že by děti měly opět odevzdat 3 čtenářské deníky (zprávy o knize) za 2. pololetí. Termín odevzdání je do pátku 15. června.

Piknik na Mariánské louce

Protože se nikomu nechce vzdělávat v jednom dni mezi víkendem a svátkem, tak jsme ze školy utekli na piknik. K mému velkému překvapení přišlo 22 dětí, které byly nadšené, měly svačinky a deky a moc se těšily. V 8 hodin jsme s paní asistentkou zkontrolovaly stavy a vyrazilo se. Cesta byla dobrá, trošku foukalo, a tak nám nebylo žádné horko. Na louku jsme dorazili kousek po půl 9., vybrali jsme to nejlepší místo - kdo chtěl, zakotvil na sluníčku a kdo ne, umístil se do stínu. Děti seděly po skupinkách na svých dekách a daly si první svačinku. V devět hodin jsme se svolali do jednoho velkého kruhu a dali jsme si komunikativní výchovu. Povídali jsme si o pátečním výletě, o zážitcích z víkendu i o programu pikniku. Pak měly děti zase chvilku pro sebe, kdy si povídaly na dekách a mohly se vyfotit pod baldachýnem. Pak jsme si zase sedli do kroužku a naučili jsme se hrát hru "Městečko Palermo". Kdo už ji znal, hezky pomáhal ostatním dětem vysvětlit pravidla. Děti hra bavila, a tak zvládly asi 4 kola. V 11 hodin jsme dali hlasovat, jestli se půjde na zmrzlinu, nebo jestli zůstaneme na louce při hrách. K mému překvapení si děti odhlasovaly, že radši zůstanou na louce. A tak někdo seděl na dece a povídal si, někdo hrál "Městečko Palermo" a někdo "Na Mrazíka". Celý piknik hrozně rychle utekl a ve 12 hodin jsme se vraceli do školy. Dali jsme si ještě jedno mezipřistání a odpočinek u ČEZu (abychom nestáli 5 minut před Máchovkou) a bylo po pikniku. Děti byly moc hodné a doufám, že se jim to líbilo jako mně. 

Fotky z pikniku zde

Sklárna Lindava

V pátek 4.5. jsme absolvovali výlet do sklárny v Lindavě. Je to kousek od Cvikova a cesta autobusem měla trvat něco kolem třičtvrtě hodiny. Ředitelství silnic a dálnic ale rozhodlo jinak, a tak jsme museli kvůli uzavírkám jet něco málo přes hodinku. I tak jsme ale cestu přežili bez újmy (děkuji rodičům, kteří ráno dali dětem Kinedryl). Když jsme vystoupili z autobusu, byli jsme zavedeni přímo do bývalé stodoly, kde se nacházela restaurace a prodejna suvenýrů. V této stodole stojí i ukázková pec a hned jsme šli foukat vlastní vázičky. Pec obsluhovali dva pánové a na řadu se chodilo jednotlivě. Foukání zabralo chvilku času, a tak si děti objednaly něco na zub, aby jim čekání lépe uteklo. Když jsme měli všichni odfoukáno, tak jsme šli na exkurzi rovnou do velké sklárny, kde nám slečna průvodkyně sdělila historii, zajímavosti a ukázala všemožná zákoutí sklárny. Kdyby to nebylo v takových výškách (chodilo se po prkenném ochozu ve výšce asi 4 metrů), tak bychom si to užily i my s paní asistentkou. Ale děti byly spokojené. Jako poslední, zlatý hřeb výletu, byl volný pohyb po rozsáhlém parčíku v okolí sklárny. Děti se vyřádily na hřišti, pozorovaly nutrii s mláďaty a vypadaly šťastně. Cesta zpátky utekla jako voda a myslím, že se nám domů ani moc nechtělo. Tak zase příště!

Fotky z Lindavy zde

Vánoční trhy

Milé děti, vážení rodiče,

ráda bych vám všem moc poděkovala za včerejší vánoční trhy. Děti prodávaly jako zkušení trhovci a moc je to bavilo. Když jsem spočítala peníze (a nebudu přemýšlet o investici do materiálu, energií a času), tak výdělek máme slušný a bude určitě zábava vymyslet, za co je utratíme. I přes komplikace (klávesy) a zlé řeči na barvu stánků (Facebook Magistrátu) jsem pyšná na to, jak jsou děti schopné, samostatné a dokáží se přizpůsobit všem změnám. Snad se vám to líbilo tak jako nám a budeme doufat, že příští rok to bude minimálně tak dobré jako letos (i když už budou na 2. stupni).

!!Speciální dík za zapůjčení stánku, odvoz krabic a palačinky patří rodině Kejzlarových!!

Učebnice AJ

Jak si stáhnout učebnici na AJ

Jak tedy tuto učebnici získat? Každý žák sdělil své paní učitelce na anglický jazyk e-mail. Na tento e-mail mu ze stránek flexibooks přišla zpráva, ve které je tzv. aktivační odkaz. 

Když na tento odkaz kliknete, otevře se vám nová stránka, na které se zaregistrujete - ponecháte svůj e-mail a vyplníte heslo. Tento svůj e-mail a toto heslo poté budete používat pro přihlašování do aplikace flexibooks, určitě si jej tedy zapamatujte!


Jakmile budete zaregistrovaní, na stránkách flexibooks si stáhnete aplikaci - čtečku, pomocí které poté budete knihu moci číst. Vyberete si, zda si chcete čtečku stáhnout do počítače, tabletu, nebo telefonu a vyberete si podle toho operační systém.

Po nainstalováni čtečky se do ní přihlásite pomocí e-mailu a hesla, které jste zadávali při registraci. Po prvním přihlášení zvolíte, zda budete číst na počítači, nebo tabletu (aby se kniha zobrazovala správně). Poté se vám otevře vaše knihovna, ve které uvidíte dvě učebnice Your Space (vy tam uvidíte pouze učebnici, nikoliv učitelskou sadu.

Report ze spaní ve škole

Ahoj rodiče!

Takhle to naše spaní vypadalo... v 19:30 jsme byli všichni kompletní a připraveni na zábavu - zúčastnilo se 22 dětí plus jedno moje. Secvakali jsme lavice do velkého hnízda, rozbalili jsme pizzy (nakonec se nám jich sešlo 14) a povečeřeli. Následovala "volná" zábava, kdy se děti rozdělily do skupin a vylosovaly si témata na minidivadlo. v 8 hodin jsme si s čajem v ruce sedli jako diváci a zhlédli dramatické výstupy jednotlivých skupinek. Musím říct, že některé herecké výkony byly skoro profesionální. Smáli jsme se, až se lil čaj. Videa budou brzy k dispozici. Divadlo nás tak znavilo, že nikomu nevadilo vzít si pyžamo a v půl 9. zaplout do spacáku na pohádku. Když pohádka v 10 hodin skončila, všichni šli ještě povinně na záchod a vyčistit si zuby. A jak jsme si slíbili, v 11 hodin byla tma a ticho. Občas jsem měla pocit, že ve třídě nemáme děti, ale koroptve, jak často museli chodit čůrat. Ale vždycky to zvládli v naprosté tichosti a ohleduplně ke všem spícím. Díky tomu jsme pak ráno v 6 hodin neměli problém vstávat, když se rozsvítilo na chodbě světlo od družinky. Namazali jsme si rohlíky, uvařili čaj a rozdělili dobroty, které jste dětem dali na přilepšenou. První dvě hodiny VV jsme přežili v haldách spacáku a oblečení, chvílemi byly třpytky a lepidlo úplně všude. ČJ a MA byla už jenom třešnička na dortu a najednou bylo skoro půl 12.. Děti bezvadně a rychle uklidily úplně všechen nepořádek, že to ve třídě vypadá pomalu líp než v záři (což se nedá tvrdit o mojí domácnosti, kde jsou stále ještě nevybalené spacáky a karimatky). 
Velké díky patří paní asistentce za pomoc, dětem a vám rodičům, že jste děti tak dobře vybavili - všichni měli v čem spát a co jíst.

Tak zase příště!

Vlastivěda

Pracujeme se slepými mapami. Děti si doma mohou natrénovat státy Evropy a dobrovolně na začátku každé hodiny nám popsat slepou mapu - na jedničku. Doporučuji pracovat s mapami průběžně, aby to pak před testem nebyl pro děti šok. Před vánočními prázdninami nás čeká test, ve kterém budou sousední státy ČR a mapa států Evropy.

Četba

Děti mají za úkol přečíst 3 knížky za pololetí (= 6 knížek za celý školní rok). Ke každé knížce píšeme "Zprávu o knize", jak byly děti zvyklé. Nechávám to na jejich vlastním výběru, ale prosím o kontrolu vhodnosti (jak velikost písmen, tak obsah). Když si nebudou děti jisté, ať knížku přinesou ukázat do školy. Přeji přijemnou zábavu u knížek!

Co se právě učíme?


Týden 11.6.-15.6.
Budeme psát závěrečné písemné testy, termíny jsou v plánu akcí na červen.
  PS - strana
ČJ Shoda přísudku s několikanásobným podmětem (stejného nebo různého rodu) 32 - 34
M Finanční gramotnost - hospodaření s penězi, příjmy, výdaje, Římské číslice
34 - 37
AJ Lekce 31, 32 Didaktis - 4.tř.
lekce 31, 32
VL Závěrečný test, opravy známek, novodobá historie  pracovní listy dle potřeby
Pozn.: Čísla stránek se mohou měnit podle tempa třídy

Kalendář Akcí: 13. 8. - 19. 8.

13PondělíPO14ÚterýPO15StředaPO16ČtvrtekPO 17PátekPO18SobotaPO19NedělePO
7:00
8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00