• Asistent/ka: Jiřina Kajzrová
  • Počet dětí: 28 žáků
  • Budova: hlavní budova, přízemí

Hejnice

A je to tady!!!  FOTO ZDE     PREZENTACE  ZDE

Fotografie jsem pečlivě promazala, přesto je jich cca 1400 a přidám ještě prezentaci a videa:-)

Užili jsme si náš poslední společný výjezd se vším všudy, denně nás čekaly zajímavé aktivity a dopolední i odpolední pobyt v přírodě za každého počasí, a že si s námi v Jizerských horách pořádně hrálo:-)

Když naše letadlo ztroskotalo, musely děti prokázat dovednosti nutné k přežití, ale určitě i velmi užitečné pro život a pobyt v přírodě. Přes překonávání nejrůznějších překážek v terénu, ošetřování raněných a správné poskytnutí 1.pomoci, stavění přístřešků, rozdělávání ohně za pomoci křesadla nebo lupy, vaření v kotlíku a udržování ohně, orientaci podle mapy, uzlování, poznávání stromů podle kůry, větví nebo plodů, léčivých rostlin, po spolupráci ve skupině a společné úsilí poradit si za náročných podmínek.

A nejen to, navštívili jsme chráněné a významné památky, pekli buřty, hledali zašifrovaný poklad ve sklepě, prokázali znalost morseovky při rozkrytí zašifrované zprávy, zahráli si pohádku, navštívili přírodní hřiště, ale také zahradu plnou trampolín, houpaček a prolézaček, absolvovali stezku odvahy, ale i diskotéku, prostě jsme se nazastavili, takže i slíbené osobní volno bylo vyplněné zábavnými aktivitami nebo procházkami do úchvatné přírody okolí Hejnic.

To vše bylo zaštítěno krásným prostředím zařízení, dobrým jídlem s pitným režimem, zdravými svačinkami a milým a vždy usměvavým personálem a v neposlední řadě lektory aktivit, kteří nezapřeli svou zkušenost s vedením dětských aktivit a věděli, jak všechny vtáhnout do dění.

Vrátili jsme se umordovaní, ale myslím, že spokojení a já děkuji a chválím všechny účastníky za vzorné a zodpovědné chování a vystupování, které udělalo jen tu nejlepší vizitku naší „Máchovce“.

Děkuji i vám rodičům za vzornou přípravu a zabalení všeho potřebného, opravdu nic nám nechybělo a všechno mělo i díky vaší pečlivost hladký průběh.

A obávaná cesta?..České dráhy byly tak úžasné, že nám zajistily předem i přes složité přestupování místa a také osobní péči průvodčích v každém vlaku.

Kalendář Akcí: 16. 7. - 22. 7.

16PondělíPO17ÚterýPO 18StředaPO19ČtvrtekPO20PátekPO21SobotaPO22NedělePO
7:00
8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00