• Asistent/ka: Lenka Poupová
 • Počet dětí: 28 (14 chlapců, 14 dívek)
 • Budova: ZŠ Bezručova, 1. patro

LISTOPAD
 - ve středu 8.11. nás čeká zajímavá akce na zámku s názvem "Tma přede mnou, tma za mnou". Cena 50 Kč. S sebou vhodné sportovní oblečení a pevné boty (v případě hrozícího deště pláštěnky - jdeme obě cesty pěšky), svačina, pití + šátek na zavázání očí. Vyjdeme kolem deváté hodiny (sraz normálně ráno ve třídě), program je od půl jedenácté a trvá 90 minut. Tzn. že ke škole dorazíme později, až zhruba před 13. hodinou.

Podrobnosti k programu:

Stejně jako v loňském roce si i letos 13. listopadu připomínáme Mezinárodní den nevidomých a  chceme i letos dát dětem možnost vyzkoušet si, jaké to je, žít ve tmě, která nikdy nekončí. V Knihovním sále (největší sál zámku Děčín) jsou připraveny společenské hry a řada drobných pomůcek, které nevidomým a zrakově postiženým pomáhají usnadnit jejich život a lépe se zapojit do běžného života. Děti si vyzkouší pohyb s bílou holí, ale i to, jak náročné je být průvodcem nevidomého. Seznámí se s Braillovým písmem a vyzkouší si psaní na speciálním psacím stroji, který toto písmo používá. Co myslíte, mohou nevidomí hrát karty nebo si házet míčem? Jak si navléknou jehlu? Co udělají, aby nepřelili, když si nalévají čaj? Mohou číst knihy? Psát dopisy? To a mnoho dalšího si děti vyzkouší.


 - Ve dnech 15. a 16. 11. bude škola fungovat v jiném režimu. Školní klub a školní družina bude bez omezení (z důvodu vzdělávacího výjezdů učitelů školy)
 
 - v pátek 17.11. státní svátek

 - ve čtvrtek 23.11. od 15:30 h se konají třídní schůzky, účast nutná

 - ve čtvrtek 30.11. akce Ovoce do škol "Bovýsek"

 - ve čtvrtek 30.11. poslední PLAVÁNÍ

INFORMACE PRO RODIČE


Z notýsků už víte, že příští týden nebudu ve škole a bude za mne učit paní asistentka. Důvod je ten, že se zúčastním sedmidenní vzdělávací akce projektu "Stages", týkající se podpory a rozvoje talentovaných dětí. Zpět ve třídě budu v pátek. Výuka bude s paní asistentkou probíhat normálně podle rozvrhu a podle mých příprav. Nemusíte mít obavy, že by se dětičky 4 dny  "povalovaly". Jen bude omezeno známkování prací, to zkontroluji a ohodnotím po svém návratu. Domácí úkoly v této době nebudou (pokud si je někteří zlobilové nevyslouží). Nezapomeňte na čtvrteční plavání. Už jsme v půlce. .-))
Pokud v době mé nepřítomnosti bude cokoliv důležitého, na co vám paní asistentka nebude stačit, můžete se ozvat mailem či telefonicky. Školení nám bude končit v 17 hodin, takže zhruba od šesti budu schopná být na telefonu.
Hezké podzimní prázdniny všem!
Vaše třídní učitelka

ŘÍJEN
 - ve středu 11.10. máme objednané divadlo "Princezna Koloběžka", cena 50 Kč. Tento den s sebou pomůcky na ČJ, M, PRV.
Prosím maminky o dohlédnutí na svátečnější oblečení. Děkuji.

 - v pátek 13.10. nás čeká v tělocvičně Máchovky "mobilní Planetárium" - po loňském úspěchu se letos programu opět zúčastníme, cena 40 Kč.
Tento den s sebou pomůcky na ČJ, M, ČT a PÍS.

 - podzimní prázdniny jsou ve dnech 26. - 27.10. (čtvrtek a pátek)

 - v úterý 31.10. proběhne projektové dopoledne na téma "Halloween". S sebou masku (kostým), penál, svačinu. Konec v 12:35


Jen pro doplnění:

 • další info o akcích budu průběžně dopisovat
 • chtěla bych poděkovat rodičům za téměř stoprocentní zaplacení všeho potřebného
 • stejně jako v 1. a 2. třídě je třeba denní kontrola notýsku, úkoláčku, podpis úkolů (psací DÚ máme denně kromě pátku)
 • úkol ze čtení bývá na čtenářské kartě, nechte děti číst nahlas a ptejte se jich na to, o čem čtou. Kromě čítanky by měla být čtena i nějaká přiměřená knížka (ta už potichu .-))
 • v angličtině  máme letos nově tři hodiny týdně, je třeba, aby se děti už učily slovíčka - zatím hlavně ústně, ale na psanou podobu už pomalu koukejte také. Výslovnost je u všeho psána v hranatých závorkách, důležitá gramatika je v sešitě AJ
 • věnujte opravdu zvýšenou pozornost trénování násobilky, nejen odříkání násobků, ale i procvičování pamětného násobení a dělení
 • každý pátek máme dvě hodiny matematiky, ta druhá je geometrie (děti potřebují velké sešity)
 • fólie, které používáme do učebnice ČJ, si musí děti vygumovat doma, aby měly na další den připraveno
 • chválím za Víkendovníky, některé vypadají moc pěkně, je to pondělní domácí úkol, proto je třeba podpis a kontrola rodičů
 • "běží" plavecký výcvik - je třeba teplé oblečení včetně čepice (vlasy sice dětem fénujeme, ale úplně "dosucha" to časově není reálné)
 • rozjel se nám také náš "PILŇÁSKOV" neboli dobrovolná práce navíc :-)), podrobné info jste už dostali, děti se snaží "ostošest" a já mám radost
 • pokud máte doma už prázdnou krabičku od papírových kapesníků, pošlete nám jí do školy, využijeme na konci října při VV. Děkuji

MOJI MILÍ TŘEŤÁCI - ZAČÍNÁME!


Prázdniny utekly jako voda a já už se na vás všechny moc těším! Tak v pondělí! .-))
Vaše učitelka Šárka Michálková

ZÁŘÍ


 - nový školní rok začíná v pondělí 4. září, ve škole budeme pouze 1 hodinu, tzn. do 8:45 hodin, družina už funguje
   S sebou pouze úsměv a dobrou náladu!

 - v úterý 5.9.  budeme ve škole do 11:40 h, děti tento den dostanou rozvrhy (pondělí až čtvrtek 5 hodin, pátek 4 hodiny)
   Tento den "Den pro mou třídu", s sebou bačkory v podepsaném sáčku, ručník, svačinu, penál + suvenýry, pohledy, zápisky z prázdninových cest (nebo alespoň na papíře zapsaná  místa, která dítko navštívilo). Nebudeme se ještě učit, budeme si mimo jiné vyprávět o prázdninových zážitcích.
   Prosím také rodiče o nalinkování notýsků na měsíc dopředu, aby ve středu mohly dětičky přinést první razítko za chování. .-))

- ve středu 6.9. rozdáváme učebnice a sešity. Vše je nutné obalit do čistých, nepoškozených obalů.
   Tento den bych ráda, aby si každý žáček přinesl do školy na ukázku knížku, kterou přes prázdniny buď sám nebo s pomocí rodičů četl a zkusil nám o ní krátce něco povědět (o čem knížka byla, co se mu líbilo..)Poslední hodinu nás čeká "Tonda Obal", což je akce k třídění odpadu.  Končíme opět v 11:40 h.

 - ve čtvrtek 7.9. využijeme nabídky děčínské ZOO (aby ten rozjezd nebyl moc rychlý) a zúčastníme se programu "Dlouhá cesta lososa", který proběhne v učebně ZOOškoly.
   S sebou pohodlné sportovní oblečení, sváča, menší kapesné na případnou útratu. Cena programu včetně vstupu je 30 Kč. Návrat v 12:35 h.

 - v pátek 8.9. se již učíme, zatím opakování podle pracovních listů, učebnice ještě nechte doma, konec ve 11:40 h, přineste též vybavené kufříky (seznam pomůcek na Vv a Pv dostanou děti v úterý)

 - v pátek 22.9. nábor hokejového klubu

 - ve středu 27.9. návštěva Hopsária s dopravní výchovou, cena 80 Kč. Tento den bez učení, ve sportovním oblečení, s sebou svačina, pití, malé kapesné, penál. Sraz ráno ve třídě, návrat ke škole v 12:35 hodin.

 - v pátek 29.9. ředitelské volno (z provozních důvodů), družina i klub tento den uzavřenyPřipomínám také, že nás čeká plavecký výcvik. Začínáme ve čtvrtek 14.9. Z dnešní pondělní porady mám úplně čerstvou informaci o tom, že plavání nakonec opravdu bude pro děti zdarma (ušetříte tedy 340 Kč za výcvik plavání + 240 Kč za autobus .-))) Podrobné informace děti dostanou v prvním školním týdnu.

Na pracovní sešity (písanky, matematiky, angličtina, čeština) budeme vybírat 300 Kč.
Příspěvek na Občanské sdružení je 300 Kč na žáka a školní rok.
Na kopírování vybíráme 100 Kč na školní rok.

A protože plavání mělo být placené - 580 Kč - s ohledem na velké finanční výdaje rodičů na začátku školního roku, jsme se rozhodly (ač nerady), že výjezd do Kytlic posuneme na květen nebo červen. Nová informace o plavání zdarma přišla tedy až po zrušení našeho termínu v kytlickém hotelu. Měnit to už znovu nebudeme, takže konečná varianta - plavání zdarma, výjezd posunutý..-)) A omlouváme se za neustálé změny těchto informací, které nevznikají naší vinou.

Na závěr bych chtěla rodiče i děti požádat o pravidelné sledování webových stránek naší třídy, ne všechny informace posílám vytištěné a také naše fotografie z různých akcí určitě stojí za prohlédnutí. Vím, že hodně z vás naše stránky sleduje pravidelně, ale také vím, že někteří skoro vůbec. Tak to zkuste..-)) Děkuji.

Kalendář Akcí: 20. 11. - 26. 11.

21. 11.

15:30 - 16:30 | 4A:
Třídní schůzky

15:30 - 16:30 | 4B:
Třídní schůzky

15:30 - 16:30 | 5A:
Třídní schůzky

15:30 - 16:30 | 5B:
Třídní schůzky

22. 11.

08:00 - 12:35 | 1A:
Den otevřených dvěří

16:00 - 18:00 | 7A:
TŘÍDNÍ SCHŮZKA 7.A

23. 11.

10:55 - 13:30 | 3A:
Plavecký výcvik

10:55 - 13:30 | 3B:
Plavecký výcvik

15:30 - 16:30 | 3A:
Třídní schůzky 3.A,B

15:30 - 16:30 | 3B:
Třídní schůzky 3.A,B

20PondělíPO21ÚterýPO22StředaPO23ČtvrtekPO 24PátekPO25SobotaPO26NedělePO
7:00
8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00