• Asistent/ka: Lenka Poupová
  • Počet dětí: 30 (15 chlapců, 15 dívek)
  • Budova: ZŠ Máchovo nám., přízemí vpravo

VÁNOCE V 3.B


Poslední školní den před Vánoci jsme věnovali tomuto krásnému svátku. Děti prostor pod vánočním stromečkem zaplnily dárky v několika patrech, dokonce jsem musela přidat lavici.:-)) Nebylo pro ně lehké vydržet čekat na třídního ježíška až na třetí hodinu. Do té doby jsme zvládli skupinovou práci na téma "Vánoční zvyky", kde děti nejprve samy a pak společně dávaly dohromady všechny vánoční zvyky, které znají ze své rodiny. Následovalo pak povídání o Josefu Ladovi, ukázka jeho knížky České Vánoce", kde jsme si prohlédli obrázky, přečetli pár říkadel a pak chvíli popovídali o slavení Vánoc v době Ladova dětství. Na interaktivní tabuli jsme se pak podívali na pohádku "Vašíkova cesta do Betléma", která byla plná Ladových postaviček. Stihli jsme si zazpívat několik koled a vánočních písniček. Dokonce jsme měli malý koncert - naši šikovní hudebníci - Klárka, Terezka a Jáchym - nám zahráli na své hudební nástroje. Holky na flétny, Jáchym na klarinet. Bylo to moc pěkné. Chválím také Davídka, který si připravil básničku.:-))
Svačina byla také sváteční. Uvařili jsme si čaj, děti si pochutnávaly na cukroví a očima pořád pošilhávaly po svítícím stromečku s dárky. Nemohly se dočkat.
Rozdávání dárečků bylo vyvrcholením celého dopoledne. Radosti byla spousta! Někteří donesli balíčků několik, aby potěšili co nejvíc kamarádů. A to se jim povedlo.
I já moc děkuji za všechny milé dárky, které mi udělaly radost..-))
Po závěrečném úklidu jsme se rozloučili poslední koledou a zapálením dlouhatánské prskavky, která nám vánočně provoněla třídu.
A pak už hurá na vánoční prázdniny!
Užijte si volné dny i nadcházející svátky ve zdraví, radosti a se všemi, které máte rádi!
Ve škole se v novém roce znovu sejdeme ve středu 3. ledna (výuka podle rozvrhu do 12:35 h, včetně Odpolední školy).
Vaše třídní učitelka

FOTO ZDE


Kalendář Akcí: 18. 2. - 24. 2.

18PondělíPO19ÚterýPO20StředaPO 21ČtvrtekPO22PátekPO23SobotaPO24NedělePO
7:00
LVK Klínovec - 7A
8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00