• Asistent/ka:Martina Milatová
  • Počet dětí: 23
  • Budova: Bezručovka

DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO RODIČE

 

AKCE KVĚTEN:

21.5. VÝLET DO ZOO - PRAHA


AKCE DUBEN:


1.12. Pekelné dílničky v DDM - tvoření v DDM - 40 Kč

11.12. Divadlo - Čertův švagr - 50 Kč

12.12. Vánoční dílničky - s dětmi budeme tvořit na trhy

14.12. Vánoční trhy + vystoupení

22.12. Vánoční besídka - Milí rodiče, rádi Vás přivítáme a pohostíme od 11,00 - 11,40 u nás ve třídě. 


O případných dalších akcích vás budu včas informovat.


V pátek 1.12. jsme navštívili DDM na Teplické ulici. Pro děti byly připraveny "pekelné dílničky". Děti si vytvořily 4 výrobky. Nejprve si ozdobily perníček, potom si vykrojily mýdlo, vyrobily si ozdobnou tašku a svícen. Nakonec děti shlédly divadelní  představení o pekle. Akce se nám moc líbila. Fotografie si můžete prohlédnout zde.AKCE LISTOPAD

Děkujeme všem, kteří nám na náš ovocno - zeleninový den poslali spoustu ovoce a zeleniny. Ovoce a zeleninu jsme pojmenovali, roztřídili, ochutnávali a nakonec jsme všechno snědli ( teda skoro všechno :-)). Fotografie si můžete prohlédnout zde.

15.- 16.11. Škola bude fungovat v jiném režimu. Školní klub a  školní družina bude fungovat bez omezení. (Dětem odpadá vyučování, pokud chcete, můžete si nechat dítě doma, jinak bude fungovat družina na Máchovce.) 

17.11. Státní svátek

Od 20. - 24.11. V tomto týdnu budou probíhat individuální třídní schůzky. Vyberte a zapište si termín ZDE. Tabulka bude přístupná do 17.11. Setkání proběhne u nás ve třídě (rodič, učitel, žák/yně). Schůzka bude probíhat stejným způsobem jako loni.

23.11. Akce ovoce do škol – akce bude probíhat ve škole jednu hodinu, ostatní hodiny proběhnou bez omezení. 

V pátek 3. 11. jsme měli "strašidelné" učení v maskách. Naše třída se celá proměnila v kouzelnou, místo dětí tu bylo spousta strašidel:-)). Na začátku jsme si vysvětlili, jaký je rozdíl mezi Dušičkami a Halloweenem. Potom jsme plnili různé úkoly. Za dobře odvedenou práci dostaly děti obrázek, který si nalepily na svou hrací kartu. V průběhu dne jsme také tančili a hodovali. Velice děkuji všem rodičům za krásně připravené masky a báječnou hostinu. 
Fotky si můžete prohlédnout zde.ŘÍJEN

V říjnu jsme byli s dětmi na procházce v lese, děti dostaly kartičku s podzimními úkoly, které během procházky plnily. Naučili jsme se, jak poznáme základní stromy, které rostou v našem okolí (buk, dub, lípa, bříza, smrk, borovice, modřín).  Tyto stromy by měly děti umět rozeznat. 

 ZÁŘÍ
Výsledek obrázku pro děti
Fotky z našeho prvního školního dne si prohlédněte zde.


Zde
 najdete školní řád. Žádám Vás o jeho přečtení.


V pátek 29. 9. je vyhlášeno ředitelské volno z provozních důvodů.

Vybíráme:
Pracovní sešity stojí 270 Kč.
Příspěvek na Občanské sdružení je 300 Kč na žáka a školní rok.
Na kopírování vybíráme 100 Kč
 na školní rok.

Celkem to je 670 Kč, prosím o zaplacení do konce září.

INFORMACE O NAŠÍ TŘÍDĚ:

V průběhu tohoto školního roku nás čeká třída plná Indiánů. Máme před sebou zajímavé úkoly, soutěže a výlety. 
Ve třídě je celkem 23 dětí.

Velkou pomocí je pro nás paní asistentka - Martina Milatová
Na angličtinu jsou děti rozděleny do 2 skupin - vyučují je paní učitelky Marta Machalová a Eva Štefanová. Do školy se nastupuje v pondělí 4. září, ve třídě budeme pouze 1 hodinu do 8:45 hodin.

Už se na vás těšíme. :-))  S sebou budete potřebovat pouze dobrou náladu.

V dalších dnech bude vyučování končit v 11,40 h. Družina funguje již od pondělí, nezapomeňte si také zařídit v jídelně obědy.

V úterý bude 
 "Den pro mou třídu". Nebudeme se ještě učit, ale budeme si vyprávět o prázdninových zážitcích, proto si děti mohou donést suvenýry, pohledy a různé jiné věci z prázdninových cest. Doneste také bačkory v podepsaném sáčku, ručník, svačinu a penál. 

   
Ve středu si rozdáme učebnice a sešity. Vše je nutné obalit do čistých, nepoškozených obalů. Tento den se také zúčastníme ekologické přednášky Tonda obal.
Děti dostanou rozvrh.

Od čtvrtka se budeme už učit podle rozvrhu. Děti budou mít tělocvik.
    

Připomenutí již Vám známých informací
Příchod do školy: 

Škola se otevírá v 7:40, nejpozději v 7:55 musí být podle školního řádu všechny děti ve třídě. Do šatny již děti chodí samy. V šatně je vždy dozor. Rodiče do šatny nechodí z důvodu malého prostoru. 

Omluva dítěte: 

Ze zákona je rodič povinen omluvit dítě do 72 hodin (telefonicky, e-mailem, osobně). Omluvenku poté zapište do ŽK do omluvného listu. Nutné je vyzvednout pokaždé domácí úkoly.

Vyzvedávání dítěte v průběhu výuky: 

Rodič musí vždy dítě osobně vyzvednout. Děti samotné nepouštíme.

Odchod dětí ze školy po skončení výuky: 

Po skončení výuky ručí za své dítě zákonný zástupce – netýká se družinových dětí.

Příprava do školy: 

Je nutné denně se s dítětem připravovat, kontrolovat a podepisovat úkolníček a ŽK, podepisovat každý domácí úkol, denní příprava penálu – ořezané pastelky a tužky. Pomůcky připravujte podle rozvrhu, není třeba nosit vše. Nedávejte dětem zbytečně drahé hračky a věci, které do školy nepatří. Za případnou ztrátu škola neodpovídá. Pokud má dítě ve škole mobil, musí být během výuky vypnutý.

 


Kalendář Akcí: 13. 8. - 19. 8.

13PondělíPO14ÚterýPO15StředaPO16ČtvrtekPO 17PátekPO18SobotaPO19NedělePO
7:00
8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00