• Asistent/ka:Jana Středová
  • Počet dětí: 26
  • Budova: Bezručova

ÚVODNÍ STRÁNKA

UložitUložitUložitUložitUložitUložitUložit

Fotografie z akcí naleznete v článcích nad tímto textem nebo v našich webových albech (Obrázek s názvem akce rozklikněte, ukáže se článek s odkazem na fotografie.)

Pokud dítě chybí musí být omluveno do 3 kalendářních dní. Zastavte se hlavně pro všechny pracovní sešity. Úkoly a probraná cvičení pro chybějící žáky najdete zde.

Odkazy k procvičování učiva a čtecí karty najdete zde.


V pátek 5.1. jsme měli projektový den o ZOO.  V rámci výuky jsme navštívili ZOO Rajské ostrovy.

Vstup jsem zaplatila všem dětem z výdělku vánočních trhů.

Články k posledním akcím jsem již dodala, fotky máte již nahrané ve webových albech. Určitě se podívejte.
 


Umíme již řadu písmen, s kterými již začínáme číst, a tudíž je třeba přejít do fáze, kdy budou děti číst opravdu denně. Probraná písmena budou v následujících dnech rychle přibývat a je nutné v této fázi nic nepodcenit a neuspěchat. 
Návod ke čtení: čteme slova z probraných písmen (někdy přidáme písmenko, s kterým jsme již pracovali a dítě ho zná). Děti nejdříve přečtou celé slovo po hláskách (analýza) a poté vysloví celé slovo nahlas (syntéza). Kdo zvládne, tak krátká slova jakoby zrakem ofotí a hned vysloví, ale to zatím opravdu umí jen málokdo. Systém je stejný jako hra na marťany. 
Věta – MÁMA MÁ EMU. Žák čte – (hláskuje) M-Á-M-A (vysloví - máma) – M-Á (má)- E-M-U (Emu). Hlásky musí číst dítě rychle za se
bou, aby slovo slyšelo. Pokud bude nad písmenky příliš přemýšlet, pak slovo nedá dohromady (neuslyší ho). Je normální, že dítě zpočátku slova neslyší (v tom případě jim můžete slovo přehláskovat.) Je třeba tedy písmenka i čtení pravidelně každý den trénovat. Proto děti budou mít u sebe učebnici ZAČÍNÁME ČÍST A PSÁT u sebe každý den. (Pouze ve čtvrtek si budu tento pracovní sešit vybírat k opravení.) Na stránky třídy Vám vložím i stránky, kde si můžete nějaké to čten stáhnout. 
Můžete číst v knihách, časopisech (komiksy jako je ČTYŘLÍSTEK)
Ale zde pozor. Hledejte knihy s velkými tiskacími písmeny, malá písmena začneme až po novém roce. Knihy pro genetickou metodu čtení.AKCE LEDEN:

5.1. PROJEKTOVÝ DEN ZOO

19.1. OVOCE A ZELENINA
projektový den. Tento den se bude učit o ovoci a zelenině. Budeme i připravovat salát a ochutnávat. Děti potřebují ovoce nebo zeleninu (stačí 1 kus). Komu to dovolíte, může donést i škrabku. Děti tento den nepotřebují učebnice ani pracovní sešity.

29.1. MOTANI – ZÁHADNÁ NAMIBIE
- jedná se o komentovaný program českých cestovatelů, akce se koná v kině. Dopolední program pro školy trvá hodinu, večer je pak delší pásmo pro dospělé. Kdo máte rádi dokumenty o přírodě, vřele doporučuji.
Vybíráme 50,-Kč (platí jen ty děti, které nemají přeplatek - máte ve zprávě)

31.1. - PŘEDÁVÁNÍ VÝPISŮ VYSVĚDČENÍ
Poslední vyučovací hodinu děti dostanou výpis, který se nevrací. Tento sen se normálně vyučujeme.

2.2. - POLOLETNÍ PRÁZDNINY

O případných dalších akcích vás budu včas informovat.Zde najdete školní řád. Žádám Vás o jeho přečtení.

 


Milí rodiče, 

také Vás vítám v naší první třídě. Doufám, že jste se na naše první setkání těšili a naše třída se Vám líbí. Jak už jste se ráno dozvěděli, čeká nás pohádkový školní rok. Doufám, že jak děti, tak i Vy - rodiče - budete spokojeni a společně s našimi prvňáčky zažijeme spoustu radosti a pokroků. 

Nástupem dětí do školy se toho pro Vás mnoho mění. Děti i Vás čekají nové povinnosti (doufám, že příjemné). Děti budou dostávat každý den jeden malý úkol. Vše (ŽK – žákovskou knížku, sešity, pracovní sešity a úkolníček), co děti donesou domů, obalte průhlednými bezbarvými obaly (usnadňuje nám to orientaci, sešity budu barevně odlišovat). Vše budou děti dostávat postupně. V naší třídě budu vyučovat všechny předměty až na angličtinu (tu budou vyučovat paní učitelky Machalová a Štefanová) a jednu hodinu čtení (tu bude vyučovat paní učitelka Burešová). Ve třídě nám bude pomáhat paní asistentka Jana Středová. Pokud bych pro Vás měla nějaké novinky nebo by nastala nějaká změna, dám Vám zatím vědět v papírové žákovské knížce a na stránkách třídy, až získáte (na třídní schůzce 12.9.) přístup do elektronické žákovské knížky, budete dostávat všechny organizační záležitosti tam. Úkolníček, žákovské knížky prohlížejte každý den. Můžete mě také kontaktovat na telefonním čísle 775866739 nebo emailem monika.kocianova@machovka.cz. Děti už mohou také postupně nosit věci, které jste do školy nakoupili. Pro jistotu Vám přikládám znovu seznam věcí, které budeme potřebovat. 

Těším se na spolupráci
Vaše paní učitelka Monika Kocianová


Školní pomůcky a potřeby pro 1. ročník ve školním roce 2017/2018:
vybavený penál
2 ks tužka č. 2 na psaní
2 ks tužka č. 1 na kreslení
1 ks nůžky s kulatými hroty dobře stříhající papír nebo textil
1 sada fixy
1 ks  modelína
1 ks desky na sešity - velké
 obaly budou upřesněny dle učebnic
1 ks batůžek na  Tv – tričko, obuv vhodnou do tělocvičny, tepláky nebo kraťasy
1 ks látkový sáček na přezůvky / bačkory – ne pantofle /
1 ks ručník
2 balení papírových kapesníčků v krabičce
Coloured pencils animation by danjiroColoured pencils animation by danjiroColoured pencils animation by danjiroColoured pencils animation by danjiroColoured pencils animation by danjiro

UložitUložitUložitUložitUložitUložitUložitUložit

Kalendář Akcí: 15. 1. - 21. 1.

15PondělíPO16ÚterýPO17StředaPO18ČtvrtekPO 19PátekPO20SobotaPO21NedělePO
7:00
8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00