• Asistent/ka:Lucie Plechatá
  • Počet dětí: 24
  • Budova: Bezručova

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH 2.B

Fotografie z akcí naleznete  v našich webových albech

Pokud dítě chybí, musí být omluveno do 3 kalendářních dní. Zastavte se hlavně pro všechny pracovní sešity. Úkoly a probraná cvičení pro chybějící žáky najdete zde.

Odkazy k procvičování učiva a čtecí karty najdete zde.


ÚKOLY:

  • Děti každý den dostávají malý úkol. (Nyní, na konci školního roku, dostávají děti jen dodělat, co nestihly ve škole nebo jim chybí od dřívějška.)
  • Každý den je třeba hlasitě číst aspoň 10 minut.
  • Děti by měly číst vlastní knihu s příběhem, která je baví a kterou mohou číst na pokračování (encyklopedie ani jednotlivé pohádky nejsou vhodné).
  • Knihy, které právě čteme, si nosíme každý pátek na čtenářskou dílnu. Tam z nich čteme a ukazujeme si je.
  • Dočtené knihy děti nosí do školy ukázat, a když poví jejich obsah, získávájí body v naší čtenářské soutěži.

 

 

Milí rodiče,

 

s dětmi jsem se rozloučila a také Vám chci popřát krásné léto. Čas utekl jako voda a námořnický školní rok je za námi. Velice Vám děkuji za spolupráci v tomto školním roce, za Vaši účast na školních akcích, za Vaši podporu a za to, jak se dětem věnujete. Je to především Vaše zásluha, jak se dětem ve škole daří.

 

Děti dostaly pracovní listy a pracovní sešity domů. Protože každé z dětí má své osobní tempo (některé děti také vyjely minulý týden na výjezd, jiné zase chyběly), tak některá cvičení dětem chybí. V těchto sešitech můžete libovolně trénovat a procvičovat a vše Vám zůstává. Je třeba pravidelně číst a psát, jinak se může stát, že děti začnou zapomínat, nenechávejte si učení na konec prázdnin. Nezadávám žádné úkoly ani nebudu kontrolovat, co jste udělali nebo přečetli. Vše nechávám na Vás – rodičích. Pokud budete chtít, tak na stránkách třídy najdete různé materiály k vytištění a procvičování. 

 

Přeji Vám i Vašim dětem krásné a ničím nerušené prázdniny

 

Vaše paní učitelka Monika Kocianová a paní asistentka Lucie Plechatá

 


AKCE:ČERVEN:


28.6. Slavnostní rozdávání vysvědčení - vyučování končí po 1. vyučovací hodině v 8:45

Podrobnosti k jednotlivým akcím včas upřesním. O změnách nebo dalších akcích Vás budu včas informovat.


 

BENEŠOV NAD PLOUČNICÍ

 

Vyrazili jsme na zámek, kde nás provázeli “duchové”. Ti nám vypravovali o historii zámku, ukázali nám mnoho zajímavostí a také si z nás trochu tropili legraci. Pak jsme se všichni stali princeznami a princi, protože jsme si vyrobili koruny a také pohádkové draky:) Fotografie jsem nahrála do webových alb.


TURISTICKÝ VÝLET NA JEDLOVOU A TOLŠTEJN

Byl opravdu turistický. Krásná krajina, hodně kilometrů a hodně schodů. Chválím děti, protože všechny vyšlapaly schody rozhledny až nahoru. Podívejte se, jak krásně bylo. Fotografie najdete ve webových albech.

NÁMOŘNICKÝ VÝJEZD

Vyrazili jsme k Máchovu jezeru na námořnický výjezd. Hned první odpoledne nás čekala báječná vyjížďka lodí Hynek po jezeře. Během celého dne probíhaly různé námořnické aktivity jako chytání ryb, sbírání mušlí, stavění lodí a podobně. Zkrátka, výjezd by byl úplně bez chybičky, kdyby nás v noci nepřepadl savý hmyz. Děkuji za spolupráci při předčasném ukončení výjezdu a omlouvám se za vzniklé komplikace.

BAREVNÝ TÝDEN

 

Každý den jsme sešli oblečení v předem určených barvách nebo vzorech. Soutěžili jsme v počtu kusů daného oblečení. Každý den se jedna aktivita týkala určené barvy. Užili jsme si spoustu legrace:) Při žlutém pondělku jsme vytvořili sluníčka.  V úterý jsme tvořili veselé černobílé zebry podle filmu (ten najdete zde).Ve středu jsme si povídali o slunéčcích, protože středa byla červená. Ve čtvrtek jsme slunéčkům udělali tečky. Při modrém pátku jsme si vyzkoušeli, jak se dříve psalo perem, a proč se dětem dělaly modré kaňky. Určitě nám šlo psaní lépe než v Otýlii v pohádce (najdete zde).Fotografie najdete ve webových albech.

 

Starší akce najdete nad tímto článkem.


Zde najdete školní řád. Žádám Vás o jeho přečtení.

Na stránkách používám pouze vlastní fotografie, obrázky jsou ze stránky  openclipart.org.
Kalendář Akcí: 15. 7. - 28. 7.

15PondělíPO16ÚterýPO17StředaPO18ČtvrtekPO19PátekPO20SobotaPO 21NedělePO
7:00
8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00