• Asistent/ka:Lucie Plechatá
 • Počet dětí: 24
 • Budova: Bezručova

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH 2.B

Fotografie z akcí naleznete  v našich webových albech

Pokud dítě chybí, musí být omluveno do 3 kalendářních dní. Zastavte se hlavně pro všechny pracovní sešity. Úkoly a probraná cvičení pro chybějící žáky najdete zde.

Odkazy k procvičování učiva a čtecí karty najdete zde.


ÚKOLY:

 • Děti každý den dostávají malý úkol.
 • Každý den je třeba hlasitě číst aspoň 10 minut.
 • Děti by měly číst vlastní knihu s příběhem, která je baví a kterou mohou číst na pokračování (encyklopedie ani jednotlivé pohádky nejsou vhodné).
 • Knihy, které právě čteme, si nosíme každý pátek na čtenářskou dílnu. Tam z nich čteme a ukazujeme si je.

 

 

Moc děkuji rodičům, kteří dorazili na naši třídní schůzku. Zde najdete slíbené odkazy na prezentace:


Dále připomínám, že hračky a knihy pro KRŮČKY můžete nosit k nám do třídy. Co jsou KRŮČKY najdete ZDE.


AKCE:AKCE PROSINEC

 

 

 •     12.12.       Vánoční dílničky s rodiči - v pondělí 10.12 dostanete dopis - zde je odkaz

 

 •     13.12.       Vánoční trhy - v pondělí 10.12 dostanete dopis - zde je odkaz

 

 •     14.12.     Překvapení pro děti za Vánoční trhy

 

 •     18.12.       Kino

 

 •     20.12.        Vánoční besídka pro rodiče - 16:00

 

 •    21.12.        Vánoční besídka pro děti

 •      22.12. 2018 -2.1.2019 Vánoční prázdniny (vyučování začíná ve čtvrtek 3. ledna 2019)

 

ÚNOR           

 • Bruslení - asi čtvrtky (včas upřesním)
Podrobnosti k jednotlivým akcím včas upřesním. O změnách nebo dalších akcích Vás budu včas informovat.

 

PESTRÁ STRAVA

Po náročném programu spaní ve škole jsme byli spíše nevyspalí, ale i tak jsme si užili zajímavý program o zdravé výživě, který se jmenoval Pestrá strava. Fotografie jsem nahrála do webových alb a najdete je i zde.


SPANÍ VE ŠKOLE

Večer jsme se sešli, abychom spali v naší třídě. Společně s 2.A jsme vyráběli a soutěžili. Pak nás kromě jídla čekala samozřejmě hygiena, pohádka a spaní. Velice děkuji za spolupráci při této akci a bohaté pohoštění:) Fotografie jsem nahrála do webových alb a najdete je i zde.


MIKULÁŠSKÉ UČENÍ

Zase jedno učení v maskách - plná třída andílků a čertíků. Počítali jsme s nimi už do 100, řadili slova podle abecedy, povídali si o slovech protikladných …….. Samozřejmě nás navštívil i Mikuláš s anděly a čerty. Čerti byli pěkně popletení a rozverní, ale všichni jsme návštěvu zvládli. Fotografie jsem nahrála do webových alb a najdete je i zde. Přibudou ještě další, hned, jak je dostanu, přidám je do alba.JABLÍČKOVÝ DEN

Dnes jsme si užili den plný jablečné vůně. V rámci matematiky jsme se rozdělili do skupin, kde jsme podle svého početního řetízku zjistili, kdo s kým bude ve skupinách pracovat. Také jsme si vyzkoušeli, kolik jablíček váží 1kg.

Ve skupinách jsme si vyluštili, co budeme potřebovat k pečení a sestavili jsme si postup k výrobě štrůdlu. Jablka jsme sami oloupali i nakrájeli a na konec z nich opravdu  báječný štrůdl upekli. Následující den jsme ho měli ke svačině, ňam, ňam:) Fotografie najdete ve webových albech a také ZDE.


HALLOWEEN

Při halloweenském učení jsme se asi těšili nejvíce na rej masek. Ale bylo to učení v maskách, tak jsme také počítali, skládali abecedu, vyráběli, rýsovali podle pravítka, četli a poslouchali pohádku, soutěžili, “vařili lektvar” a ochutnávali jsme dobroty, které děti donesly. Moc za ně a za krásné kostýmy děkujeme. Fotografie najdete ve webových albech a také zde.


ČESKÝ LEV

V rámci oslav výročí vzniku Československa jsme si vyrobili krásné znaky s českým lvem. Další obrázky jsou ve webových albech.


PROJEKTOVÝ DEN O DRACÍCH

Během projektového dne jsme si vyrobili létající dráčky, které jsme další den vyzkoušeli v tělocvičně. Podzimní draci nás také provázeli všemi předměty. Složili jsme si básničku o dracích. Draka jsme si vytvořili i početního. O dracích jsme četli i psali. Určitě se podívejte na fotografie, najdete je v našich webových albech a také zde.


PODZIMNÍ VÝLET NA ČERTOVKU

Vyrazili jsme do krásně vybarvené podzimní přírody, počasí nám přálo a tak jsme si užili sluníčka, zábavy - stavění domečků, válení sudů a podobně. Došlo i na opékání špekáčků. Fotografie najdete ve webových albech a také zde.ZOOŠKOLA - JEŽEK NA DLANI
Také v tomto školním roce jsme vyrazili do ZOO školy, tentokrát jsme si povídali o ježcích. Dozvěděli jsme se moc a moc věcí ze života ježka. A protože nás ježčí vyprávění a vyrábění tak zaujalo, pokračovali jsme v něm i ve třídě. Fotografie najdete ve webových albech a také zde. V ZOO jsme si samozřejmě prohlédli i jiná zvířata a některá z nich jsme si směli i pohladit.

 

ZAHÁJENÍ NÁMOŘNICKÉHO ŠKOLNÍHO ROKU
Dnes byl zahájen námořnický školní rok. Fotky zatím najdete zde.

Zde najdete školní řád. Žádám Vás o jeho přečtení.

 Kalendář Akcí: 10. 12. - 16. 12.

10PondělíPO11ÚterýPO 12StředaPO13ČtvrtekPO14PátekPO15SobotaPO16NedělePO
7:00
8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00