Základní škola a Mateřská škola Děčín IV, Máchovo nám., p. o. se zavazuje k zpřístupnění svých internetových stránek v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., tj. zákonem o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na internetové stránky www.machovka.cz. Web je tvořen podle specifikace HTML5 a dodržuje syntaktickou a sémantickou správnost. Zobrazení netextového obsahu je podpořeno alternativním textovým popisem. Na odkazy směřující na jiné webové stránky je uživatel upozorněn textem. Webové stránky je možné prohlížet na stolním počítači, notebooku nebo mobilním zařízení s připojením k internetu.

Přístupnost obsahu
Pro prohlížení webových stránek na počítači je ideální některý z nejpoužívanějších webových prohlížečů v nejnovější verzi – MS Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari. Pro prohlížení na mobilních zařízeních je doporučen Google Chrome a Safari. Pro kompletní a komfortní zobrazení webových stránek je zapotřebí mít ve webovém prohlížeči aktivováno používání JavaScript a CSS stylů. Není garantováno korektní zobrazování obsahu na operačním systému Windows XP/Vista a prohlížeči Microsoft Internet Explorer 10 (či starších verzích), neboť tyto softwarové produkty již nejsou podporovány ze strany jejich výrobce.
Na internetových stránkách jsou informace nabízeny i v podobě obrázků ve formátu PNG, JPG nebo dokumentů ve formátu PDF, a to zejména z důvodu, že jsou určené pro tisk či trvalé uložení pro pozdější elektronické zobrazení, proto doporučujeme jejich stažení. K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout Acrobat Reader. V některých webových prohlížečích je integrována aplikace, jež slouží k prohlížení výše uvedeného formátu dokumentů.

Stav souladu
Tyto internetové stránky jsou k datu 14. 2. 2020 plně v souladu s EN 301 549 V2 1.2 a standardem WCAG 2.1.

Zpětná vazba a kontaktní údaje
Snažíme se, aby naše internetové stránky zůstaly přístupné všem návštěvníkům, a to na základě principu přístupnosti (vnímatelnost, ovladatelnost, srozumitelnost a stabilita). Vaše případné náměty či informace o problémech při zobrazovaní těchto stránek, stejně jako dotazy, návrhy nebo připomínky týkající se obsahu webu či důvodnému podezření, že webová stránka nesplňuje zákonem dané požadavky, můžete směřovat na e-mailovou adresu admin@machovka.cz.

Kalendář Akcí: 16. 5. - 29. 5.

16PondělíPO17ÚterýPO18StředaPO19ČtvrtekPO20PátekPO21SobotaPO22NedělePO
7:00
8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00