• Asistent/ka:Martina Milatová
  • Počet dětí: 27
  • Budova: Máchovo náměstí/ přízemí

DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO RODIČE

 


Školní rok 2020/2021Foto  zdeAkce na září

Milí rodiče a žáci, 

všechny vás vítám v novém školní roce :-) 1. září se děti skokem ocitly v páté třídě a celý týden se rozkoukávaly. Od příštího týdne se už začínáme učit podle rozvrhu, který mají děti v Deníčku školáka, a proto jsme si dnes ve škole rozdaly sešity, pracovní sešity a učebnice. Děti si je odnesly domů, aby si je mohly prohlédnout a obalit. Dnes jsme si již také něco řekly k naší největší akci v září ...výjezdu  :-) Zdá se, že se všichni těší :-) Dokonce už předběžně víme, kdo s kým bude na pokoji :o) Také jsem dětem rozdala informační leták, na kterém máte podrobné info k našemu školnímu výjezdu do Jiřetína pod Jedlovou. Nebude-li vám něco jasné, obraťte se na mě, ráda vám odpovím. 

INFORMACE KE ŠKOLNÍMU VÝJEZDU DO JIŘETÍNA POD JEDLOVOU

 

 Vyrážíme v úterý 15.9.2020. Sraz je před školou (Máchovka) v 8,00 hodin, odtud vyrazíme autobusem do Jiřetína pod Jedlovou. Pokud je to zapotřebí, dejte dítěti Kinedryl. Vracíme se opět autobusem v pátek 18.9.2020, ke škole přijedeme přibližně v 13,00 hod. Autobus nás doveze před školu (Máchovka), kde si děti osobně vyzvednete. Po příjezdu mohou jít děti do školního klubu i do školní jídelny na oběd (oběd musí mít přihlášený). Zavazadla v tom případě zůstanou na Máchovce u recepce, kde si je pak můžete do 16,00 hod. vyzvednout. Pobyt začínáme obědem a končíme svačinou.

 

 Na výjezd jedou pouze děti, které do pondělí 7.9.2020 budou mít zaplacenou celou částku tj. 1400,- Kč.

 

 PŘED ODJEZDEM VYBÍRÁME:

 kopii kartičky pojištěnce

 potvrzení o bezinfekčnosti (dostanete od nás před výjezdem)

 léky s popisem užívání potvrzené od ošetřujícího lékaře + vedlejší účinky

 OBLEČENÍ:

 Děti vhodně oblečte. Dejte jim pohodlnou, nejlépe turistickou obuv a pohodlné oblečení. Počítejte s každým počasím.

 S SEBOU (vše podepsat):

 šátek (na zavázání očí a podobně)

 oblíbenou hračku na spaní

 baterku (kapesní svítilnu) / čelovka

 náhradní obutí a oblečení

 spodní prádlo a ponožky na 4 dny

 přezůvky

 pláštěnku / nepromokavou bundu

 holínky / nepromokavé boty

 hygienické potřeby + ručník a osušku + papírové kapesníky

 rouška + kapesní dezinfekce

 kapesné dle uvážení

 láhev na pití (alespoň litr)

 penál

 batůžek na svačinu (půjdeme na výlet)

 Nedávejte dětem cennosti (vše, co jim dáte, je na vlastní zodpovědnost).

 

 Vaše paní učitelka M. Roubková-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Akce na
březen

 

 

Vážení rodiče a děti,

 

škola připravuje společný web – prostředí pro jednodušší komunikaci učitel – rodič – žák. Během zítřka se web zprovozní. Zítra vám také pošlu bližší informace a domácí práci.

 

Pěkný den vám přeje paní učitelka Roubková


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vážení rodiče a milé děti,

 vzhledek k vzniklé situaci a protože v této chvíli stále ještě přesně nevíme, jak dlouho budou děti doma, jsem již v úterý dětem zadala práci (ve všech sešitech mají označeno zvýrazňovačem). Všichny děti, které nebyly v úterý ve škole, bych chtěla požádat, jestli by si do pondělí vyzvedly všechno učení, které zůstalo ve škole (mezi 9,00 – 13,00 hod.).

 Od příštího týdne budu pravidelně posílat nějakou domácí práci či odkazy pro školní práci přes školu online a zároveň vše budu psát i na stránky naší třídy. Chtěla bych touto cestou požádat rodiče, kdyby byli tak hodní a dohlíželi na školní přípravu dětí a pravidelnou kontrolu všech komunikačních kanálů mezi námi. V případě, že byste něčemu nerozuměli, klidně mi napište opět přes Školu online nebo i na E-mail ( michaela.roubkova@machovka.cz ) a já, bude-li to v mých silách, vám ráda odpovím. Chtějí-li děti trénovat probrané učivo, mohou trénovat na těchto stánkách.

 

http://www.rysava.websnadno.cz/

 

https://skolakov.eu/

 

Na duben máme naplánovaný školní výjezd, který v tuto chvíli stále platí. Ten, kdo ještě nezaplatil, nám peníze doplatí až se vrátíme do školy.

 

 S přáním hezkého dne

 Vaše paní učitelka M. Roubková--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vážení rodiče,

    jak jistě víte, v době jarních prázdnin se koronavirus rozšířil do dalších oblastí i v Evropě, do destinací, které bývají často cílem pro zimní rekreaci.

    Pokud se někdo z vás pohyboval v rizikových oblastech, kde mohl být vystaven infekci koronavirem, například v oblastech Codogno, Castiglione d'Adda, Casalpusterlengo, Maleo, Fombio, Bertonico, Castelgerundo, Terranova dei Passerini, Somaglia a San Fiorano nebo jinde i mimo Evropu,

 

 nechte, prosím, po návratu své dítě 14 dní v karanténě dle doporučení hygieniků a dbejte následujících pokynů:

 

  • informujte školu

 

  • po celou inkubační dobu 14 dnů sledujte zdravotní stav a pokud se objeví příznaky podobné chřipce, kontaktujte telefonicky praktického lékaře nebo spádové infekční oddělení

 

  • sledujte aktuální informace - na stránkách MŠMT jsou zveřejněny důležité odkazy (viz. níže)

 

 


Akce na únor


Jarní prázdniny - 24.2.- 1.3.2020

Masopust

V pátek 21.2.2020 budeme mít projektové učení v maskách - MASOPUST. Děti si mohou přinést masopustní masku a nějaké dobroty. Celé dopoledne bude netradiční. Z učení si děti přinesou pouze Vlastivědu. 

Plavání

 Informace k plaveckému výcviku

 V tomto pololetí bude v rámci výuky tělesné výchovy probíhat plavecký výcvik žáků. Začínáme ve středu 19. 2. 2020 a děti absolvují 10 lekcí, vždy ve středu. Celý plavecký výcvik bude ZDARMA.

 

Co budou děti potřebovat?

 - plavky v igelitovém sáčku

 - sprchový šampon nebo mýdlo v krabičce

 - osušku nebo ručník

 - desetikorunovou minci na skříňku (budu vybírat dopředu a nechám po celou dobu plavání u sebe)

 - gumičku na stažení dlouhých vlasů

 Vše v igelitové tašce.

 

 Aby přesun dětí k plavecké hale proběhl bez problémů jak zdravotních (nachlazení), tak organizačních, budeme mít objednaný autobus, který nás 10 krát přepraví od školy rovnou k areálu a pak i zpět.

 

Po dobu plavání bude platit rozvrh uvedený ve Škole online + v Deníku školáka, po skončení plaveckého výcviku budou mít děti opět rozvrh původní.

 

 V den plavání se budeme učit necelé 3 hodiny, potom aktovky necháme v šatně a v 10:45 hod. nás naloží autobus. Plaveme od 11:20 do 12:55 hodin. Ve 13:20 nás autobus odveze zpět ke škole – návrat v 13:30 hodin. Po návratu rozchod domů nebo do školní jídelny( od února chodí již děti samy).

 

Plavecký výcvik povedou plavečtí instruktoři, jako doprovod budou s dětmi jezdit třídní učitelky a asistentky.

 


Změna rozvrhu po dobu plavání

Rozvrh hodin od 17.2. - 7.5. 2020

 

1

2

3

4

5

6

Pondělí

Kv

M

ČJ

AJ

VLA

 

Úterý

AJ

ČJ

IN

M

VV

Středa

M

AJ

ČJ

PLAVÁNÍ

Čtvrtek

ČJ

M

ČJ

 

 

Pátek

ČJ

M

VLA

HV/ PV

 

 

Akce na
leden

Příští týden budeme mít zkrácený (pondělí až čtvrtek) - ve škole budeme jen do čtvrtka 30.1. a to jen do 11,45 hod. (budeme mít o jednu hodinu méně). Poslední hodinu si rozdáme výpis vysvědčení :-) V pátek 31.1. budou děti doma, mají pololetní prázdniny. 


Milí rodiče,

moc Vám děkuji za bezvadnou spolupráci na všech akcích před Vánocemi a zárověň bych vám chtěla popřát klidný a pohodový nový rok :-)

Akce na prosinec

Školní vánoční trhy

 

 

 

Vánoční trhy se konají 10.12. od 11,00 h. - 16,00 h. u budovy školy (Máchovka). Vystupovat budeme v 13,30 - 13,45. h. ( 3 písničky). Sraz na vystoupení 13,20 h. u našeho stánku. Žáci budou potřebovat červenou mikulášskou čepici.

 

Vyučování končí 10.12. v 11,40 h.

 

Výrobky, které pro nás máte, můžete nosit od pátku 6.12.

 

Dílny s rodiči – 6.12. a 9.12.

 

 

 

Vánoční trhy – služba ve stánku

11,00 – 11,30

Julinka, Terezka, Filda

11,30 – 12,00

Vanesska, Ivánek, Honzík F.

12,00 – 12,30

Kačka, Andrejek, Dan

12,30 – 13,00

Zdenička, Renda, Amir

13,00 – 13,30

Áďa K., Kačka, Honzík K.

13,30 – 14,00

Anička, Josefka, Bára

14,00 – 14,30

Adélka R., Kája, Kuba

14,30 – 15,00

Zuzka, Máťa, Franta

15,00 – 15,30

Anička, Josefka, Bára

15,30 – 16,00

Úklid stánku – všichni, kdo mohou :-)

 

 
4.12. DDM Teplická - Andělské tvoření - 50,- Kč
5.12. Učení v maskách (žáci si mohou přineśt kostým, učení dle rozvrhu) + Mikulášská nadílka 
6.12. Vánoční dílna s rodiči (společné vyrábění na školní vánoční trhy)
9.12. Vánoční dílna s rodiči (společné vyrábění na školní vánoční trhy)
10.12.  Vánoční trhy - cca od 11,00 - 16,00 hod. budou probíhat vánoční trhy vedle budovy školy (u Máchovky) - organizaci ještě upřesním
16.12. Divadlo - Vánoční hra - 50,- Kč ( peníze nosíme do 13.12.)
18.12. Vánoční turnaj ve vybíjené
19.12. Kino - Lví král - 50,- Kč
20.12. Vánoční besídka - rodiče zveme od 10,00 hod. Žáci přinesou jeden univerzální dárek + kolik ještě budou chtít :-) Mohou si donést občerstvení, hrneček na čaj  a vánoční náladu :o)Akce na
listopad

 4.11.  Divadlo - Lotrando a Zubejda - 50,- Kč
13.- 15.11. Škola v jiném režimu, žáci mohou zůstat doma, ŠD a ŠK v provozu
18.11. Divadlo - Obušku, z pytle ven - 50,- Kč
20.11. Třídní schůzka od 16,00 hod.
Akce na říjen 

Do dneška 23.10. probíhala ve škole celoškolní soutěž o nej výrobek - masku- strašidlo k tématu Halloween. I naše třída se do této soutěže zapojila. Přestože to ze začátku soutěže vypadalo, že se do soutěže zapojí jen jednotlivci, v okamžiku, kdy nám Barunka s Vanesskou přinesla z domova parádní strašidelnou rakev, Matouš základ na strašáka, Kuba masku, Barunka, Renda a Fanda záclony a bílá prostěradla se nakonec naše síly spojily (všichni žáci, paní asistentka, paní učitelka na VV i já) a vyzdobili jsme celé okno naproti naší třídě. Naše společné úsilí se náramně vyplatilo a dnes jsme se po velké přestávce  dozvěděli, že vítězí naše práce. Myslím, že naše společná radost se nesla celou budovou školy :-))) Sladká odměna ve formě dortu a veliký pytel bonbonů nám udělala obrovskou radost. Ráda bych poděkovala i vám,  rodičům, za spolupráci :-) Už se těším na další společnou akci. 

Vaše paní učitelka

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chtěla bych poprosit , zda-li doma nemáte nějaké bílé prostěradlo (ne natahovací) a nějakou starší záclonu. Potřebovali bychom na výrobu strašidel. Děkuji 
 
25.10. 
Jdeme do městské knihovny, ráno se sejdeme ve třídě a okolo 8,15 h. půjdeme pěšky na druhou stranu směr knihovna. Vracet se budeme až těsně před koncem vyučování cca okolo 11,40 h. Žáci tento den nemusí mít aktovku, budou potřebovat pouze penál, svačinu a pití.

Od 26.10. do 30.10. jsou žáci doma (státní svátek + podzimní prázdniny)

V pátek 1.11. budeme mít projektový den Halloween - učení v maskách. Žáci by měli mít nějakou tématickou masku, mohou si přinést nějaké dobroty a dobrou náladu. Celý den bude netradiční. 


Seznam pomůcek na VV:

modelína
tempery
ubrus na stůl
černá fixa - slabá i silná
dámské perko na tuš
izolepa
balíček plastových brček


Do 25.10. žáci přinesou vyplněnou čtenářskou kartu a na 31.10. si přinesou přečtenou knihu.


Září


Milí čtvrťáci a rodiče

 

Dnes jsme odstartovali společnou cestu hodinovým seznámením ve škole :-) Od zítřka už budeme ve škole o něco déle....

 


Organizace prvního týdne

V úterý 3.9. bude vyučování končit v 11:40 hod. Děti si již přinesou aktovku s vybaveným penálem, nůžky, přezůvky v podepsaném sáčku, podepsaný ručník, svačinu. Nebudeme se ještě učit, ale budeme si vyprávět o prázdninových zážitcích, proto si děti mohou donést suvenýry, pohledy a různé jiné věci z prázdninových cest. Také si rozdáme nějaké učebnice a pracovní sešity, které si doma všichni obalí.


Ve středu 4.9. bude opět vyučování končit v 11:40 hod.. Ve středu nás čeká projektový den "Den pro mou třídu". I tento den budou děti potřebovat aktovku, vybavený penál, notýsek a svačinu. Děti také dostanou rozvrh podle kterého se už od čtvrtka budeme řídit.

 

Od čtvrtka 5. 9. už bude probíhat výuka podle rozvrhu.
Děti si mohou přinést do školy svůj polštářek (podepsaný), který budeme používat na polštářkové čtení a také na nich mohou sedět, aby jim bylo sezení ve škole příjemnější.

Když jsme se viděli před prázdninami, slíbila jsem vám třídní schůzku na které bude vaše účast nutná. Budeme vám rozdávat přístupové kódy do školy on-line, bez kterých neuvidíte známky vašich dětí (tvz. papírová žákovská knížka už nebude) a zároveň vám předvedeme, jak se s těmito stránkami pracuje. Třídní schůzka se bude konat 10.9. od 15,30 hod.


Nejbližší akce - Dravci - 10.9. - vybíráme 95,- Kč (vybíráme do pátku 6.9.)

 

Vaše paní učitelka Michaela Roubková. -----------------------------------------------------------------------------------------------------

Červen:

 

4.6. - pololetní test Český jazyk

 

6.6. - pololetní test Matematika

 

7.6. - pololetní test Prvouka

 

12.6. - akce Bubny – vybíráme 55Kč

 

13.6. - Třídní schůzky od 15:30

 

- důležité informace ke čtvrté třídě

 

Prosím o účast!

 

18.6. - výlet Mirákulum

 

? - Děčínská ZOO – platíme z Vánočních trhů

  - termín upřesníme dle počasí

 

? - Kino

  - - termín upřesníme

 

28.6. – Vysvědčení – výuka končí v 8:45Květen:

 

7.5. - náhradní lekce plavání

 

Tento den děti nebudou potřebovat učení, budeme mít ještě po ránu generálku

na Akademii. Potřebují: věci na plavání, svačinu, pití, věci na vystoupení na

Akademii.

 

10.5. - Akademie – budou potřebovat: svačinu a pití na celý den.

 

Svoje dítě si :

 

a) vyzvednu po 19 hodině v družině

 

b) vyzvednu si ho po skončení 2 vystoupení (cca. v 18:00) před divadlem

 

15.5. - poslední lekce plavání (Od

 

dalšího týdne tzn. 20.5. platí původní rozvrh.)

 

13.-17.5. - Barevný týden

 

po – žlutá, út - zebra, černá + bílá, st – červená, čt - puntíky, proužky, pá –

modrá

 

28.5. - Focení třídy – děti přijdou hezky oblečeni

 

 

Duben:3.4., 10.4., 24.4. - lekce plavání


4.4. - kino Sněžník, filmové představení Jeden Svět – vybíráme 50Kč

12.4. - omezení provozu školy z důvodu zápisu do prvních tříd. Školní klub i

družina fungují bez omezení. Zájemci o školní družinu se nahlásí u paní

vychovatelky.

17.4. - omezení provozu školy z důvodu výjezdu pedagogických pracovníků.

Školní klub i družina fungují bez omezení. Zájemci o školní družinu se nahlásí u

paní vychovatelky.

25.4. - třídní schůzky na Bezručce, začátek 15:30

30.4. - divadelní představení Pohádka o liazce – vybíráme 50Kč


Březen:

21.3. - Divadelní představení Silly Bear - vybíráme 60Kč

6.3., 13.3., 20.3., 27.3. - lekce plavání


</spa

Kalendář Akcí: 13. 9. - 19. 9.

13PondělíPO14ÚterýPO15StředaPO 16ČtvrtekPO17PátekPO18SobotaPO19NedělePO
7:00
8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00