• Asistent/ka:Lucie Plechatá
  • Počet dětí: 23
  • Budova: Máchovka

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH 5 .B

Fotografie z akcí naleznete  v našich webových albech

Odkaz na procvičování učiva ZDE

DOMÁCÍ ÚKOLY A PŘÍPRAVA DO ŠKOLY:

Vypracované úkoly, učebnice a pracovní sešity si děti připravují podle rozvrhu (v ŽK a ve Škole on-line).
Děti každý den dostávají úkol, může jich být i více.
Každý den je třeba hlasitě číst aspoň 10 minut.
Děti by měly číst vlastní knihu s příběhem, která je baví a kterou mohou číst na pokračování (encyklopedie ani jednotlivé pohádky nejsou vhodné).
Knihy, které právě čteme, si nosíme každý pátek na čtenářskou dílnu. Tam z nich čteme a ukazujeme si je.
Dočtené knihy děti nosí do školy ukázat, a když poví jejich obsah, získávájí body v naší čtenářské soutěži.
Děti musí za škol
ní rok přečíst alespoň 6 knih (3 za pololetí). 3 knihy musí být z doporučeného seznamu. Knihy mohu dětem zapůjčit. Podrobné informace a seznam doporučených knih najdete zde.

 

 Milí žáci,

vítejte v novém školním roce. Čeká nás dobrodružné putování pátou třídou,  opět s Harry Potterem. Vytvoříme si vlastní kouzelnickou školu a rozdělíme se do vlastních kolejí, užijeme si při tom spoustu zábavy. Také nás čeká kouzelnická hra. Věřím tomu, že si náš kouzelnický školní rok konečně pořádně užijeme.


Vaše paní učitelka Monika

( profesorka Mc.Kocianová )


Milí rodiče,

také Vás vítám v novém školním roce. Mám tu pro Vás několik informací k prvnímu školnímu týdnu.

Děti postupně dostanou učebnice, sešity, deníček školáčka a úkolníček – vše, co nebude obalené, je potřeba obalit průhlednými bezbarvými obaly. 

Na angličtinu má letos polovinu třídy paní učitelka Doksanská, druhou polovinu paní učitelka Strnadová. Na tělesnou výchovu budou mít děti pana učitele Pistoru a paní učitelku Golčevu. Polovinu dětí má na informatiku paní učitelka Doksanská. Vše ostatní vyučuji sama:)

Jak jistě víte z médií, děti se budou na začátku roku několikrát testovat. Pokud máte potvrzení prodělaném covidu, zašlete mi je (platí 180 dní). Nezapomeňte, že všechny děti musí ve společných prostorách nosit roušku nebo respirátor.

Elektronickou ŽK,  deníček školáčka a úkolníček prohlížejte, prosím, každý den. Známky najdete pouze v elektronické ŽK. Razítka, odměny za skupinovou práci  a podobné najdete v deníčku školáčka. Také Vás prosím o vyplnění dotazníku, abych mohla upravit změny ve Škole online.

Těším se na spolupráci.

Monika Kocianová


 K organizaci začátku školního roku: 

 Tento čtvrtek a pátek začíná vyučování v 8:00 a končí v 11:40. Žáci se zatím přezouvají před třídou (nechodí do šatny). Do školy chodí  s aktovkou, mají přezůvky, svačinku a pití, penál s potřebami na psaní a kreslení (fixy, pastelky). 

 Mimo jiné budeme povídat o zážitcích z prázdnin, děti si tedy mohou přinést své „prázdninové úlovky“ (pohledy, suvenýry na ukázku atp.).

 Od pondělí se učíme podle rozvrhu.

 

HRÁTKY S VODOU

 

V rámci učivu o objemu jsme si zpestřili výuku matematiky hrátkami s vodou. Fotografie najdete v galerii.

 

DEN S KAMENY 

 

Tento den jsme využili ke shrnutí učiva o horninách a nerostech. Dozvěděli jsme něco o diamantech. Ty jsme také zkoušeli rýsovat:) Nejzábavnější aktivitami bylo malování kamínků a závěrečný kvíz.

 

 

VÁNOČNÍ DOPOLEDNE

 

Dnes jsme si užili poslední školní dopoledne v tomto roce. Oslavu jsme pojali v duchu Harryho Pottera. U společného kolejního stolu jsme nejen hodovali, ale i vyráběli sovu sněžnou. Také nás čekala tombola, výroba bramborového salátu a samozřejmě nadělování dárků. Fotografie máte ve webových albech.


VZHŮRU DO BRADAVIC ZA HARRY POTTEREM

Letošní téma školního roku je vyzrazeno. Fotografie ze začátku školního roku máte ve webových albech.Kalendář Akcí: 13. 9. - 19. 9.

13PondělíPO14ÚterýPO15StředaPO 16ČtvrtekPO17PátekPO18SobotaPO19NedělePO
7:00
8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00