• Asistent/ka: Markéta Freibergová
  • Počet dětí: 22
  • Budova: ZŠ a MŠ Máchovo nám.

Vánoční besídka

22.12.21  posedíme u stromečku s čajem a cukrovím, připomeneme si některé lidové obyčeje, zazpíváme koledy, zahrajeme hry, ... a předáme melé dárečky.
Prosím proto maminky, aby si v předvánočním shonu našly chvilinku a zabalily dětem trošku cukrátek, hrneček a MALÝ dáreček pro VYLOSOVANÉHO spolužáka. Budou-li děti chtít, mohou přinést ještě dáreček pro svého kamaráda/kamarádku. Dobrá nálada VÍTÁNA :-))).

Vánoční dílničky

17.12.2021 nás čekají vánoční dílničky. Tento den budeme vyrábět zajímavé věci pro Ježíška = rodiče. Hodně by nám pomohly šišky a zelené chvojí. (Jinak nějaké zásoby materiálu máme ještě ze druhé třídy, když jsme vyráběli na trhy a Vy jste nás hojně zásobili.)  Nejvíce ale oceníme oblečení, kterému nebude vadit nějaký ten flíček. Sice jej neplánujeme, ale stát se to může :-).
Prosím igelitovou tašku na výrobky.


Loučíme se s plaváním

18.11.21 nás čeká poslední desátá lekce plavání. Posílám všem malým, ale nebojácným plavcům palec  nahoru. Nemáme sice samé delfíny, najdou se i kapříci a želvičky, ale nikdo se nebojí skočit do vody, položit se na ni a plavat co mu síly stačí. To vše pod vedením zkušených plavčíků. Odměnou po každé úspěšně zvládnuté lekci je volné plavání zpestřené vodopády a neodmyslitelný pobyt ve vířivce. Ve čtvrtek čekají malé plavce závěrečné závody. 
Plavání bylo prima - bude se nám stýskat :-).

Halloween - učíme se v maskách

3.11.21 se naše třída již od časného rána plnila dušíky, čarodějnicemi, pavouky, dýněmi,... . Často jsem nadzdvihávala masky, abych zjistila, který žáček naší třídy se pod nimi ukrývá. Celý den se nesl v duchu tajemna. Strašidýlka psala tajným písmem, dělila s dýněmi, četla a dotvářela příběh o dušících a malovala, co jiného než kocoury a dýně. Když se unavila, přišly na řadu kreativní a chutné svačinky od maminek. Byly výborné - jen zahořely. Děkujeme :-). 

Zámek Děčín

Výlet na Zámek Děčín aneb Cesta malého dobrodruha

5.10. 2021 jsme se po dlouhé době vydali na společnou akci - Cestu malého dobrodruha, kterou pro nás připravili pravocníci Zámku Děčín. Pravda, v minulosti jsme již na zámku byli, ale nikdy jsme se nepohybovali po zámeckých zahradách. Tentokrát jsme se seznámili i s nimi a to formou zajímavých úkolů, které děti ve skupinkách plnily. Na závěr jsme si odpočinuli a posilnili v Růžové zahradě, která byla plná nádherných květů. Za mne prima den.


Startujeme do čtvrté třídy

Startujeme do čtvrté třídy

Vážení rodiče a milé děti,
závěr druhé třídy a téměř celou třetí třídu jsme strávili výukou přes MEETY. Moc si přeji, aby tomu bylo letos jinak, tak jak to bývalo vždy. Během minulých měsíců jsme se domlouvali pomocí MEETU, telefonu a coronavirových webovek. Letos se pokusíme optimisticky profouknout staré webovky a uvidíme, jak to vše dopadne. Držme si palce, startujeme :-).

Třídní schůzky

Vážení rodiče,
děkuji za Vaši včerejší účast na prvních letošních schůzkách. Děkuji i těm, kteří jste se omluvili a domluvili si jiný termín. 
Včera jsme Vás s Irenkou požádaly o různý materiál, který bychom mohly s dětmi využít a dnes jste nás již začali záso-
bovat sklenicemi, korálky, stuhami,...věcmi na výrobu. Co nepoužijeme na trhy, dáme do zásob na PV a VV. 
Děkujeme

Halloweenské učení

V pátek ráno zaplnily celou Bezručku tucty dušíků, ježibab, upírů, dýní, ... . V naší druhé B to nevypadalo jinak. Strašidýlka krom masek donesla spoustu dobrot, které umístila na společný hodovní stůl. Ten byl o přestávkách nepřetržitě obležen - maminky strašidýlek - moc  děkujeme. 
Vaše malá strašidýlka

Bruslení

V říjnu začala největší akce tohoto školního roku - bruslení. Děti se těšily a já měla obavy. Těch nástrah co čekalo: doprava na zimní stadion, přeprava objemných zavazadel s výbavou, převlékání a nazouvání bruslí a  nakonec samotná výuka...  Lekce ještě neskončily, tak nechci nic zakřiknout, ale musím se s Vámi podělit o radost, kterou mám nejen z Vašich dětí, ale i z Vás. Děti jsou úžasné, poslouchají trenéry na slovo a již po pár lekcích jezdí, jak ostřílení bruslaři. Vám chci též ještě jednou velmi poděkovat, neb byť chodíte do zaměstnání, neleníte a v hojné míře dorazíte na každou lekci, pomáháte s oblékáním a nazouváním bruslí a následně se radujete ze svých ratolestí drandících po ledu. Velké poděkování od nás všech patří mamince Klárky, která nám nezištně každou lekci dopravuje objemné (a pro děti ne zrovna lehké) batožiny. Džme si pěstě, ať šťastně dojezdíme a pak pošlu anketu, ohledně možnosti bruslení v příštím školním roce :). 

Upozornění :-)

Vážení rodiče,
ještě jednou touto cestou připomínám, že vedle pracovních sešitů, které většina z Vás zaplatila ( 293Kč), dostaly děti zapůjčené učebnice českého jazyka a čítanku. Při předání byla každá kniha podepsána a byl zaznamenám její stav. Na konci školního roku je vybereme, aby je mohly používat jiné děti. Při jejich poškození bude vypočítána finanční náhrada. 
Děkuji za spolupráci :-)

Soutěžíme s chobotničkou

V loňském školním roce jste úspěšně soutěžili s Marťánkem. Letos do našich vod připlul  chobotnička a připravila pro vás zajímavé odměny, ale chce za ně nasbírat 50 přísavek do  svých chapadel.Šance na získání přísavky budou v matematice, češtině, ..., ale i za  kamarádské chování, vytvoření něčeho zajímavého nebo užitečného :-).
Hodně úspěchů - přísavek.

Vaše chobotnička

Jak si udělat pěkné klima v naší třídě


Během prvních dnů si sami nastavíme pravidla, která nám pomohou bezpečně doplout až do přístavu konce školního roku.

Jsme již druháčci

Prázdniny utekly jako voda a z nás se stali druháčci. Povyrostli jsme nejen na těle, ale i na duši, proto v tomto školním roce nepojedeme v pohádkách, ale budeme plout na palubě naší plachtetnice, do různých zákoutí nových poznatků a zážitků. Přejme si, aby nám při dlouhé a náročné celoroční cestě bylo vždy příjemně.

Kalendář Akcí: 4. 7. - 10. 7.

04PondělíPO05ÚterýPO 06StředaPO07ČtvrtekPO08PátekPO09SobotaPO10NedělePO
7:00
8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00