• Asistent/ka:Lenka Poupová
 • Počet dětí: 21
 • Budova: Bezručova

PROSINECZačíná poslední měsíc v roce a já věřím, že už bude klidnější a "normálnější", než ty minulé. Přesto stále platí spousta opatření, takže bohužel nemůžeme s dětmi uskutečnit různé předvánoční akce, jako je divadlo, vánoční trhy, vánoční besídka pro rodiče, atd...Důležitější je ale v této chvíli zdraví a to ostatní si vynahradíme příští rok :-))
Myslím, že i tak si ve škole,  "v rámci možností", dobu předvánoční užijeme :-))

Co nás tedy čeká?

 - začal advent, takže jsme si na jeho úvod přečetli "Povídku o Ježíškovi" a v adventním kalendáři (adventních rukavičkách) si první vylosovaná Viktorka mohla vzít čokoládovou figurku. Do Vánoc se vystřídají všechny děti, na každého se dostane:-))
Třída už je vyzdobená, stromeček krásně svítí a dnes jsme pomalu začali poslouchat koledy ( a kreslit čerty :-))

 - ve čtvrtek 3.12. proběhne focení černobílých portrétů, jsem ráda, že se budou fotit skoro všechny děti. Věřím, že budete s výsledkem spokojeni :-)) Tak nezapomeňte dětičky vymydlit, načesat...Paní fotografka dorazí někdy kolem 10. hodiny. Hotové portréty v klipu dostanou děti pod vánoční stromeček (informace k tomu vám ještě pošlu přes notýsek).

 - zatím do odvolání se učíme podle upraveného rozvrhu, který máte vlepený v zadní straně notýsku (denně do 11:40 h, AJ obě skupiny bude zatím učit p. uč. Machalová, druhá půlka tou dobou bude mít se mnou český jazyk, necvičíme, nezpíváme :-))

 - každý den po svačině se snažíme alespoň na chvíli vyběhnout na dvůr, aby se děti mohly nadechnout bez roušek. Někteří nemají čepice, dohlédněte prosím na to, aby je děti měly, protože venku už není žádné teplo :-))

 - protože v sobotu 5.12. je Mikuláš a naše školní "mikulášská parta" letos do tříd vzhledem k situaci nedorazí, připravíme s paní asistentkou dětem na pondělí menší balíčky (jako že je tam Mikuláš přes víkend nechal:-)) - dětem neprozrazujte, bude to překvapení. Obsah balíčku nakoupíme z vybrané stokoruny, stejně jako čokoládovou figurku do adventního kalendáře a malý dárek pod stromeček. Proto děkuji všem rodičům, že peníze poslali:-))

Ráda bych ale také v pondělí 7.12. děti překvapila ještě něčím dalším, co ale neprozradím ani rodičům, aby to z nich dětičky "nevytáhly" :-)) V pondělí odežeňte všechny bacily, aby nám ve škole nikdo nechyběl.

 - v průběhu prosince také začneme pomalu ve psaní přecházet z tužky na pero. Dětem už jsem říkala, že ty, co netlačí na tužku, píší úhledně a mají stránky ve velké Písance pěkné, budu postupně "pasovat na písaře", což znamená "oficiální" potvrzení od paní učitelky, že si žáček "zaslouží pero", které spolu s "pasovací listinou" ode mne dostane. Pera proto nekupujte, mám je připravená. A protože každému bude trvat různě dlouhou dobu, než se písařem stane, někdo bude moci psát perem už v prosinci, někdo v lednu, někdo možná později :-)) Pera už gumovat nepůjdou, zmizík určitě používat nebudeme :-))


 - poslední školní den před Vánoci si s dětmi uděláme třídní vánoční besídku. Tento den prosím o hezké slavnostní oblečení, žádné učení děti potřebovat nebudou.
Do aktovek jim připravte: penál, notýsek, hrníček, lžičku, sáček oblíbeného čaje, trochu cukroví k slavnostní svačince, dáreček pro vylosovaného kamaráda (viz info níže), možno také drobné dárečky pro kamarády další...:-))

V prvním prosincovém týdnu vylosujeme dvojice dětí, které si pod třídní vánoční stromeček připraví navzájem nějaký malý dárek pro radost. Poprosím vás, rodiče, o spolupráci a pomoc dětem s přípravou tohoto dárku, s jeho zabalením a napsáním jména, komu je dáreček určen a od koho. Zabalené balíčky můžou děti přinášet v průběhu následujících dní, budeme je ukládat do krabice a pak dáme pod stromeček při vánoční besídce. Moc děkujeme.
Každé z dětí dostane také dáreček za vybrané peníze od rodičů + portrét v klipu :-)) Na ten doporučuji nějakou igelitovou tašku, nebo ještě lépe - osobní odnesení rodiči, aby se nerozbil :-)) To se ale ještě domluvíme.

Pokud by se cokoliv změnilo, informace dostanete přes notýsek, příp. WhatsApp.

Přeji vám krásné adventní dny a hlavně buďme zdraví.

Šárka Michálková


HODNOCENÍ DISTANČNÍ VÝUKY


29.11.2020

Milí rodiče,

doufám, že se všichni těšíte dobrému zdraví a současnou situaci v rámci možností zvládáte. Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci se osobní a ani on-line třídní schůzky nebudou konat.

Vedení školy se po konzultaci s pedagogy školy rozhodlo přistoupit k upravené formě čtvrtletního hodnocení. Důvodem je zachování určité objektivity a nadhledu na společné zhodnocení. Chceme Vám i žákům poskytnout zpětnou vazbu k distanční výuce. 

Žáci byli hodnoceni  pomocí stupnicepísmen:A, B, Ca N.  

A znamená, že žák pracuje svědomitě a velmi dobře. Odevzdává všechny zadané úkoly v termínu a on-line hodin se pravidelně účastní. Zvládá komunikovat případné potíže a poradí si v případě problémů.

znamená, že žákpodává nevyrovnaný výkon, plní a odevzdává zadané úkoly pouze částečně či po termínu, pasivně se účastní on-line hodin.

C znamená, že žák podává velmi nízký výkon, práce odevzdává nevyplněné nebo jen v malém množství, on-line výuky se účastní pasivně nebo vůbec. 

N znamená, že žák úkoly a práce neodevzdává a výuky se neúčastní. Nekomunikuje,  neprojevuje žádný aktivní přístup a ani žádné úsilí situaci jakkoliv měnit.

Ve Škole online a v zadní části notýsku najdete v pondělí tabulku s tímto hodnocením. Pozor - je to pouze hodnocení za dobu domácí “distanční” výuky. Známky zadané před uzavřením škol a po jejich opětovném otevření se “zhodnotí” na pololetním vysvědčení.:-))

Děkuji ještě jednou za vaši vzornou spolupráci.

Š.Michálková
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

LISTOPAD

Parkhotel Plzeň | Hotel v srdci Borského parku - Podzimní odpočinek s vínem

13.11.2020
NÁVRAT ŽÁKŮ DO ŠKOL

 Dobrý den, milí rodiče,

jsem ráda, že děti se budou moci od příští středy 18.11.2020 vyučovat normálně ve škole. Zde máte několik organizačních informací, které je třeba vědět.

1) Děti si od vás vezmu u vchodu do školy ve středu 18.11. ráno v 7:40 h a půjdeme společně do třídy. Šatny jsou stále ještě v opravě, boty necháme před třídou, na bundy jsem nakoupila věšáčky – pověsíme je též na chodbě, aby nemusely být přes židličky.

2) Všechny děti musí mít roušku, tentokrát i po dobu vyučování (povinné jsou alespoň 2 roušky na den, dvě jsou opravdu potřeba – občas se dětem utrhla gumička, nebo roušku někam založily a proto je nutné mít druhou). Každý den je nutná rouška nová, čistá, vypraná.

3) Moc děkuji za vaši práci s dětmi,za vypracovávání všech úkolů.
Po návratu do školy budeme určitě první i druhý týden jen opakovat, tzn.v Živé abecedě „pojedeme“ znovu stránky, které už jste četli doma – kroužkovat na domácí čtení budeme tentokrát ne dolní číslo strany, ale číslování horní. Prosím, abyste tedy podepisovali po zopakování strany nahoře u zakroužkované stránky. Předpokládám, že zvládneme v tomto „opakovacím režimu“ 2 strany za den. Prosím tedy o dva každodenní podpisy Źivé abecedy. Děti vám ukáží, kde :-)) Děkuji.

Také uvolňovací cviky a psaní čísel v rychlosti zopakujeme na nakopírované papíry.

Opakovat budeme i matematiku, tam budu kopírovat strany, které jste zvládli doma a budeme společně nebo samostatně vypracovávat jen některá cvičení.

V prvouce si pustíme Oskarova videa a pojedeme dál, protože téma „Podzim“ se opakuje ve všech dalších ročnících. Navážeme tedy tématem Rodina. Prosím vás, abyste doma zkusili najít nějakou fotografii vaší rodiny, budeme ji potřebovat v tom následujícím týdnu. Pokud nemáte možnost fotku oskenovat nebo vytisknout, nebojte, ty „originální“ si necháme chvíli na nástěnce a pak se vám vrátí.:-))

Domů si děti budou zatím nosit pouze Živou abecedu (čtěte denně). Ostatní učebnice budou po dobu opakování ve škole. Pokud se objeví v deskách, znamená to, že v tom daném předmětu už je „doopakováno“.

Nakopírované listy, se kterými budeme pracovat, si budou děti dávat do průhledných růžových a modrých desek s drukem a pošlu je domů k nahlédnutí přes víkend. Vy je přes víkend prosím podepište, v deskách nechte a v pondělí pošlete zpět do školy). Děkuji.

 Od domácích úkolů vás nechám první 2 týdny odpočinout. Zůstane jen čtení v Živé abecedě.:-))

 4) Vyučování bude každý den od 8 do 11:40 hodin. Nesmí se vyučovat tělesná výchova a hudební výchova. Angličtina bude pro obě skupiny spojená, učit budu AJ já, p.uč. Machalová pokračuje v distanční výuce pro 3. třídy.

Takže nepojedeme přesně podle rozvrhu, ale tak, jak budeme potřebovat. Denně čtení, psaní, matematika + po jedné hodině toho ostatního :-))

 5) Ve středu nezapomeňte dát dětem do školy ručník. 

Do aktovky prosím všechny učebnice – zkontroluji domácí práci za poslední týden. V notýsku prosím o opravu datumů (pokud jste nalinkovali dopředu). Jen mi tam nechte 1 celou stránku – (týden od 18.10.) na pochvalu a samolepky za domácí práci a posílání fotek do třídních webových alb, jak jsem dětem slíbila :-))

Ve čtvrtek dejte prosím dětem do školy jejich 1 oblíbeného plyšáka .-)) Děkuji.

 

 6) Družina bude fungovat na 4 skupiny po jednotlivých třídách (1.A, 1.B, 2.A, 2.B), děti by se neměly mísit. Roušky jsou povinné i tam.

 Toť vše, těším se na vaše dětičky a přeji nám všem hodně síly, zdraví a dobré nálady!:-))

Vaše učitelka

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.11. 2020
Školy i nadále zůstávají zavřené, pokračujeme v distanční výuce.
Veškeré podrobné informace k průběhu domácího vyučování najdete na ÚKOLOVÉM WEBU.
ŘÍJEN


Výsledek obrázku pro podzim kreslený | Cards, Gaming logos, Logos
INFORMACE PRO RODIČE PRVŇÁČKŮ
Vážení rodiče,
už máme za sebou celý měsíc školní docházky vašeho malého školáka (školačky) :-)). Děti se opravdu moc snaží, svědomitě plní své úkoly a vidím, že pracují s radostí.
Vám, rodičům, děkuji za každodenní spolupráci.
Průběžně mi "v hlavě naskakují" věci, které bych vám potřebovala říci, ale protože třídní schůzky budou až v listopadu (doufám), rozhodla jsem se napsat je sem, na třídní webové stránky. Jsou to informace potřebné k hladkému průběhu našeho společného snažení :-)) Tak tedy:

1) Děkuji všem rodičům, kteří si již vytvořili účty na Škole online. Pokud by došlo k uzavření škol (což snad nenastane), bude nutná komunikace právě i na tomto místě.

2) Na výuku anglického jazyka děti dostaly velké sešity, kam si budou lepit slovíčka a další materiály. Není potřeba děti slovíčka podle sešitu učit, na to bude stačit hodina ve škole. Jsou to materiály sloužící pro informovanost rodičům, jakým tématem se právě zabýváme. Poprosím vás jen o podepisování nově vlepených věcí a kontrolu toho, že dítě sešit na úterní angličtinu v aktovce opravdu má.

3) Každý den je potřeba kontrolovat penál, tzn. ořezat do špičky všechny pastelky a tužky, podívat se, že nechybí ořezávátko s krytkou (to může být v nějaké kapsičce v aktovce) a měkká guma. V penále nejsou potřeba fixy, ty mohou být v kufříku na VV. Co ale nutně potřebujeme, to jsou všechny barvy pastelek. Zkontrolujte prosím tyto barvičky: žlutá, oranžová, červená, růžová, fialová, modrá, zelená, hnědá, šedá, černá. Denně pracujeme do učebnic společně s interaktivní tabulí, kde používáme různé barvy a děti se hlásí, že některé barvičky nemají.
Krátká podtrhávací pravítka prosím podepište lihovou fixou a my si je necháme v košíčku ve třídě.

4) Domácí úkoly, které děti dostávají, musí dělat vždy za přítomnosti a pomoci rodiče. Je třeba u prvňáčka sedět, dohlížet na to, co dělá, kontrolovat správné držení tužky, správné sezení, pomáhat, povzbuzovat ho.
Při každodenním čtení stránky v Živé abecedě znovu žák přejíždí tužkou obloučky pod slabikami (nakonec jsem zůstala místo bílé pastelky u tužky), nebo prstem obloučky obtahuje. Rodič sedí u něj a dívá se a poslouchá, že slabiky ukazuje a čte správně. Chválím vás všechny za vzorné podepisování přečtené strany (za odměnu máte smajlíky :-))

Notýsky také kontrolujte a podepisujte každý den. Linkujte vždy na celý měsíc dopředu. Děkuji.

5) Hotové práce na nakopírovaných listech si dáváme ve škole do růžových a modrých papírových desek. Vždy na konci měsíce si děti tyto desky přes víkend přinesou domů, abyste si mohli práce prohlédnout. Prosím, abyste se na deskách podepsali k příslušnému měsíci, že jste pracovní listy svých dětiček viděli. Děkuji. Poprvé pošlu příští pátek.

6) Velmi důležitá věc pro školní práci prvňáčků je správné držení tužky. Hodně dětí ještě nemá uvolněnou ruku, na tužku tlačí, nebo ji špatně drží. Při psaní třídu s paní asistentkou obcházíme, děti opravujeme, ale potřebuji v tomto směru i vaši spolupráci.
Před každým psaním je potřeba uvolnit ruku např. pomocí jednoduchých cviků nebo říkanky, správně si sednout (zadeček na celé ploše židle, oba lokty na lavici, nohy rovně vedle sebe, nepíšící ruka přidržuje odspoda sešit), uvědomit si a zopakovat správné držení tužky (leží na prostředníčku, palec a ukazováček přidržují). Držení nesmí být křečovité, děti pak na tužku hodně tlačí. Pozor na "kroucení ruky odshora", konec tužky by měl směřovat přibližně k rameni píšící ruky. Důležité je naklonění sešitu - praváci vlevo (tzn. sešit pravým horním rohem nahoru), leváci buď naopak nebo sešit nechávají rovně.
Je toho hodně, co musíme ohlídat, ale pokud se dítě špatné návyky neodnaučí, bude pro něj psaní obtížné a unavující.
Můžete se podívat třeba na tento odkaz, kde máte i obrázky nesprávného držení psacího náčiní a další rady. Děkuji vám za pomoc.

7) V tomto týdnu si děti přinesly domů katalogy s nabídkou knížek od Albatrosu a knižního klubu Fragment. Máte možnost si za výhodné ceny vybrat knížky pro své malé (budoucí) čtenáře, nabídka je opravdu velká. Tyto katalogy děti dostanou několikrát do roka a pokud budete mít o některé knihy zájem, vyplňte prosím objednávku v zadní části katalogu, odstřihněte ji a pošllete po žákovi. Já knihy objednám a až přijdou do školy, dostane žák lísteček s jménem knížky, kterou si objednal a cenou, kterou má zaplatit do určitého termínu. Po zaplacení mu knihu předám.
Objednávky jsou závazné.

Tak snad zatím z mé strany všechno. Děkuji vám, že jste dočetli až sem :-)) A kdybyste cokoli potřebovali dovysvětlit, jsem vám k dispozici. 
Krásné podzimní dny!
Šárka Michálková

ZÁŘÍ


Základní škola Mořkov


VÍTÁM VŠECH 21 ŠKOLÁČKŮ Z NAŠÍ TŘÍDY 1.B!

PŘEJI VÁM  KRÁSNÝ START DO PRVNÍHO ROKU ŠKOLNÍ DOCHÁZKY, HODNĚ RADOSTI, NOVÝCH KAMARÁDŮ A ZAJÍMAVÝCH ZÁŽITKŮ.
VAŠE TŘÍDNÍ UČITELKA ŠÁRKA MICHÁLKOVÁ


ORGANIZACE PRVNÍHO TÝDNE:

 - v úterý 1.9.2020 slavnostní zahájení školního roku, přivítání dětí a rodičů v 1. třídě
Končíme v 8:45 hodin.

 - ve středu 2.9. budou děti ve škole 2 hodiny, tj. do 9:45 hodin
S sebou bačkory v podepsaném látkovém sáčku, vybavený penál. svačina, ubrousek, pití.

 - ve čtvrtek 3.9. budeme ve škole 3 hodiny, tj. do 10:45 hodin, v pátek už 4 hodiny, tj. do 11:40 hodin.

VE ČTVRTEK 3.9. OD 15:30 PROBĚHNOU TŘÍDNÍ SCHŮZKY. ÚČAST VŠECH RODIČŮ NUTNÁ. DĚKUJI.INFORMACE PRO RODIČE

Organizace prvního týdne: Od pondělí 7.9. podle rozvrhu – vlepen na zadní straně notýsku.

Notýsky: Prosíme o vyplnění a podpis. Notýsky denně kontrolujte a denně na pravé straně podepisujte. Prosíme nalinkujte podle vzoru vždy na celý měsíc.

Příchod do školy: do šatny děti přicházejí samy, čeká tam na ně tř.učitelka nebo paní asistentka, která jim pomůže. V šatně je vždy dozor. Rodiče do šatny nechodí z důvodu malého prostoru a z důvodu zvýšených hygienických opatření. Škola se otevírá v 7:40, nejpozději v 7:55 ale musí být podle školního řádu všechny děti ve třídě. Sáčky na bačkory a úbor na TV zůstává v šatně.

Omluva dítěte: ze zákona je rodič povinen omluvit dítě do 72 hodin (telefonicky, sms, e-mailem, osobně). Omluvenku poté zapište do notýsku do „sdělení“. Nutné vyzvedávat pokaždé domácí úkoly (ne až po nemoci).

Vyzvedávání dítěte v průběhu výuky: rodič musí vždy dítě osobně vyzvednout. Děti nemůžeme pustit samotné.

Odchod dětí ze školy po skončení výuky: pokud půjde samo, vždy musí mít lísteček s podpisem rodičů – netýká se družinových dětí, ty si u třídy vyzvedává paní vychovatelka.

Příprava do školy: Je nutné denně se s dítětem připravovat, kontrolovat a podepisovat notýsek, podepisovat každý domácí úkol, denní příprava penálu – ořezané pastelky a tužky. Pomůcky připravujte podle rozvrhu, není třeba nosit vše. Nedávejte zbytečně drahé hračky a věci, které do školy nepatří. Za případnou ztrátu škola neodpovídá.

Označení domácích úkolů: červený puntík u úkolu, popř. zakroužkováno – dětem bude vysvětleno. V Živé abecedě bude zakroužkovaná stránka, kterou mají žáci za úkol znovu doma přečíst – také pokaždé dole na stránce podepište.

Spolupráce se školou: všechny důležité informace budou zapsány v notýsku, na webových stránkách třídy (www.machovka.cz) nebo přes Školu online.

 

Cokoliv potřebují rodiče řešit s třídní učitelkou, domluví se mimo vyučování, ne v hodině – telefonní kontakt je v notýsku.

Prosím do pondělí o vyplnění dotazníku, který byl rozdán na třídních schůzkách.

Co se bude platit:

pracovní sešity a učebnice (v hodnotě 800 Kč)       250 Kč do 30.9.

kopírování                                                              100 Kč do 31.10.

příspěvek Občanskému sdružení                            300 Kč do 31.10.

Seznam pomůcek pro 1. třídu:

 • bačkory (ne pantofle) v látkovém sáčku (podepsané)

 • cvičební úbor v malém batůžku (tričko, kraťasy, tepláky, cvičky nebo tenisky – čisté!)

 • ručník s poutkem podepsaný (každý pátek na vyprání)

 • 1 balení kapesníků v krabičce (na 1. pololetí)

 • látkový ubrousek na svačinu (ne kapesník)

 • lahvička na pití dobře uzavíratelná

 • obaly na sešity a učebnice (správnou velikost)

 • velké desky na sešity (malé ne, nevešly by se tam učebnice)

 • v penále pastelky (každý den ořezané), měkká guma, ořezávátko s krytkou, 2 tužky č. 1 a 2 tužky č. 2, krátké podtrhávací pravítko, bílá pastelka na obloučkování slabik

   

  Kufřík (podepsaný) na Vv a Pv a do něj:

 • sklenička na vodu od přesnídávky

 • voskovky a fixy

 • modelína

 • nůžky s kulatými hroty (leváci pro leváky)

 • vodové barvy větší

 • lepidlo tyčinkové Kores 40 g

 • krycí plachta na lavici

 • černá tuš

 • 2 černé silné fixy s kulatým hrotem

 • 1 stíratelný fix Centropen č. 2507 nebo 2709 

Všechny věci (pokud možno) musí být podepsané.

Vše ze seznamu dětem opatřete prosím co nejdříve, nejlépe do konce tohoto týdne, tj. do 6.9.2020. Kufříky si děti budou nechávat ve třídě.

Děkujeme. 
Kalendář Akcí: 30. 11. - 6. 12.

30PondělíPO01ÚterýPO02StředaPO 03ČtvrtekPO04PátekPO05SobotaPO06NedělePO
7:00
8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00