• Asistent/ka:Lenka Poupová
  • Počet dětí: 21
  • Budova: Bezručova

MIKULÁŠ A SLABIKÁŘE


Dnešní dopoledne bylo pro děti překvapením. Netušily, že i do naší třídy v sobotu zavítal Mikuláš s čertem (ten nám tu nechal i vzkaz) a protože nás nenašli, nechali alespoň sladkou nadílku pro každého žáčka naší třídy za dveřmi. Ovšem s podmínkou, že děti zvládnou úkoly z pracovních listů právě na mikulášské téma. Šlo nám to společně s tabulí pěkně od ruky a tak jsme si k pohádce už mohli vzít nějakou dobrotu z pytlíčků :-)) Pohádka se jmenovala "Chaloupka na vršku - Jak to bylo na Mikuláše" a dětem se moc líbila. Samozřejmě jsme si také povídali o tom, koho z dětí navštívil Mikuláš doma, koho vystrašili čerti a kdo musel slíbit, že se polepší :-))
Po svačině nás čekala druhá, stejně důležitá část dnešního dopoledne. Děti se dozvěděly, že dnes dostanou krásné Slabikáře. Cesta k nim ale vedla přes úspěšné splnění třech úkolů - nejprve si děti vybraly jednu z básniček, které jsme se učili k písmenkům a odrecitovaly ji před spolužáky. Druhým úkolem bylo hledání písmenek a slabik k obrázkům na interaktivní tabuli. Poslední, třetí úkol byl na pracovním listě, kde bylo potřeba najít správná písmenka k obrázkům, vše vystřihnout, vybarvit, nalepit. Za každý úkol jako odměnu dostávali prvňáčci razítka na "Pochvalný list".
A protože jsou dětičky moc šikovné, tyto tři úkoly zvládli úplně všichni a tak poslední hodinu mohlo začít předávání Pochvalných listů a hlavně - Slabikářů! Všichni měli radost z nové knížky plné nových písmenek a barevných obrázků.


Kalendář Akcí: 7. 6. - 13. 6.

07PondělíPO08ÚterýPO09StředaPO10ČtvrtekPO11PátekPO 12SobotaPO13NedělePO
7:00
8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00