Pozvánka na 1. 2. od 16 hodin

Třída 2.B

2.B

Třídní učitel

Roubková Michaela

Asistent učitele

Milatová Martina
Tělesná výchova
Až do 28.11 bude probíhat bruslení.
Bruslení
Ráno se sejdeme ve třídě a po 8,00 h. budeme odcházet na MHD. 
Děti můžete přivézt i na 9,00 hod. před stadion( pokud tak učiníte, dejte mi to, prosím, předem vědět). 
Do školy se budeme vracet na poslední vyučovací hodinu. 
Děti si vezmou do školy mimo vybavení na bruslení i ŽK, notýsek, penál, svačinu a pití.

Moc bych chtěla poděkovat rodičům, kteří nám nabídli pomoc s odvozem věcí na stadion. :-)

Vážení rodiče, 

vybíráme peníze na Občanské sdružení 300,- Kč (peníze jdou na autobus, výjezdy, pomůcky, projektové dny….) a kopírování 100,- Kč. Peníze prosíme přinést do 29.11.2022.

Děkujeme za spolupráci


29..11. třídní schůzka od 15,30 hod.

 

Foto třídy:

Foto :o)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AKCE PROSINEC

 • 1. 12. (čtvrtek) se zúčastníme akce Mikulášská nadílka s pohádkou + vánoční dílny v Domě dětí a mládeže. Vybíráme 100 Kč.
 • 2. 12. ( pátek)  budeme mít projektové vyučování  - "Čertovské učení v maskách" . Děti si mohou přichystat čertovský/ andělský kostým, nějaké dobroty a dobrou náladu. Navštíví nás Míkuláš, andělé i čerti - na balíček potřebujeme 50,- Kč.


AKCE LISTOPAD

 • V pátek  18.11. ředitelské  volno - revize topného systému
 • V pondělí 28.11. budeme mít poslední bruslení a to bude s překvapením. Zveme všechny rodiče :-)
 • V úterý 29..11. třídní schůzka od 15,30 hod. v naší třídě 2.B


AKCE ŘÍJEN

Strašidelné / Halloweenské učení

V úterý 25. 10. 2022 budeme mít ve škole strašidelné učení. Děti si přinesou aktovku +  učení podle rozvrhu, penál, notýsek, ŽK, strašidelný kostým + nějaké dobroty. Nachystejte, prosím, dětem i tematickou (halloweenskou) svačinu. Tento den se budeme trochu učit a zároveň budeme mít projektový den.

Divadlo

V pondělí 10. 10. půjdeme s dětmi do divadla na pohádku "Jak se Honza učil čarovat". Na divadlo vybíráme 60 Kč( prosím o platbu do pátku). Děti by měly být vhodně oblečené do divadla a přinesou si normálně aktovku. V tento den nebude tedy výjimečně bruslení, lekce bude nahrazena v náhradním termínu. V bruslení budeme pokračovat v pondělí 17. 10.  a končit budeme až 28.11.

 Bruslení

Do školy přišla nabídka kurzů bruslení, kterou jsme rády využily.

Od 3. října 2022 se obě druhé třídy zúčastní kurzů bruslení, což bude 8 lekcí. Jedná se vždy o pondělí, konkrétní termíny jsou tyto: 

3.10., 17.10., 24.10., 31.10., 7.11, 14.11., 21.11. , 28.11. Cena kurzu je 480,- Kč + doprava bude zajištěna autobusem MHD. Jedna cesta na stadion a zpět autobusem je 22,- Kč = 176,- Kč za celou dobu. Děti, které mají průkazku na MHD, mohou využít. Prosíme o nahlášení dopředu. 

Vybíráme celkem 656,- Kč ( bruslení + bus) do pátku 30.9.2022.

Od pondělí 3.10. dojde tedy k dočasné změně rozvrhu, včas se dozvíte. Čas koncových hodin zůstane stejný. Kurz bruslení nahrazuje po výše uvedenou dobu výuku tělesné výchovy. 

Co budou děti potřebovat: 

Brusle, helmu (může být na kolo nebo na lyže), teplé oblečení (zimní bunda, nepromokavé zimní kalhoty, rukavice, čepice). Brusle nemusíte shánět nové, zkuste si půjčit od příbuzných, kamarádů, nebo lze využít půjčovnu lyží, bruslí (Bartoň). Vše v pevné tašce / batohu, která jde lehce zavřít a vše se vejde dovnitř. 

Prosíme o natrénování nazouvání bruslí a samostatnost v oblékání. Dětem samozřejmě pomůžeme, ale vzhledem k množství dětí nemůže obouvat a oblékat každé zvlášť. Proto bychom velmi uvítaly, kdyby se našel někdo z řad rodičů (prarodičů), kdo by nám přijel s dětmi pomoci a zároveň se mohl podívat na probíhající bruslení :-)) S těmito „šikovnými dobrovolníky“ bychom se pak domluvily individuálně.  

Na závěr několik proseb: 

1) nechte děti, aby si před začátkem bruslení doma v klidu na sebe zkusily obléknout vše potřebné a obuly si brusle. Budeme jim samozřejmě pomáhat, ale ne je oblékat do bund, čepic, rukavic. To musí zvládnout samy. Brusle samozřejmě utáhneme my, dospělí .-)) 

2) Druháci už si musí umět sami zavázat tkaničky, zapnout knoflíky.

3) Prosím o dohlédnutí na to, aby v případě deštivého počasí byly děti do "mokra" vybavené - nepromokavé boty a oblečení, deštník / pláštěnka. Kalhoty na bruslení by měly být teplejší a z materiálu, který se při pádu nepromáčí, stejně tak rukavice. Na přilbě napište v dostatečné velikosti jméno dítěte a přelepte páskou, aby se nerozmazalo. Připomínám také suché tričko na převlečení po skončení bruslení (děti se při bruslení velmi potí).

 Děkujeme za spolupráci 

AKCE ZÁŘÍ 

14.9.  Městská knihovna – ráno se sejdeme ve škole  - ve třídě. Do knihovny i zpět  půjdeme pěšky za každého počasí. S sebou : batůžek se svačinou a pitím + penál. POZOR NA ZMĚNU ROZVRHU ! Tento den budeme končit v 11, 40 hod.

16.9. Výstava na Libverdě – ráno se sejdeme ve škole  - ve třídě. Na Libverdu pojedeme městskou hromadnou dopravou ( autobus bude zaplacen z třídního fondu). Pojedeme za každého počasí. S sebou : batůžek se svačinou a pitím, kapesné dle uvážení rodičů. POZOR NA ZMĚNU ROZVRHU ! Tento den budeme končit ve 12, 35 hod.

_________________________________________________________________________________________________________________

Organizace prvních školních dnů

1.9. ČT - konec v 8,45 hod. 

Zahájení školního roku 2022 / 2023 . Sejdeme se v naší třídě na Bezručce, ve škole budeme pouze 1 vyučovací hodinu (konec v 8,45 hod.) bez aktovky a bez přezůvek. Družina funguje již od prvního dne (nutno zajistit obědy) . 

2.9. PÁ  - konec v 11,40 hod.

Projektový den „Den pro mou třídu“. Ve škole budeme 4 vyučovací hodiny (konec v 11,40 hod.). Do školy si přineseme s sebou : 

 • aktovku - svačina, pití, vybavený penál
 • sáček s bačkorami
 • podepsaný ručník 
 • suvenýry z prázdnin (pohledy, kamínky, obrázky, mušle, fotky, magnetky...atd.)
 • 2x papírové kapesníky (krabice)
 • šťávu.

 Od pondělí 5.9. bude probíhat výuka dle rozvrhu, který najdete ve Škole on-line a také ho děti dostanou v pátek do ŽK. 

V pondělí půjdeme na TV ven. 

Už se na vás těšíme :o)

M. Roubková a M. Milatová

                         


Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavřít