ledden_2024 laťka
Hlavní budova školy
Banner obecný

Třída 4.A

4.A

Třídní učitel

Kocianová Monika

Mgr. Monika Kocianová

+420 775 866 739

monika.kocianova@machovka.cz

Zobrazit detail učitele

Asistent učitele

Zemanová Drahomíra

JEDEN DEN DEVÁŤÁKEM

V den zápisu do prvních tříd si děti s paní učitekou Řešátkovou vyzkoušeli, jaké to je být deváťákem. Čekaly je fyzikální i chemické pokusy. Většinu aktivit najdete ve webovém albu (klikni na nadpis).INTERAKTIVNÍ OMALOVÁNKY


V hodinách informatiky jsme si vyzkoušeli rozpohybovat námi vybarvené obrázky. Následující týden jsme si stejnou aktivitu vyzkoušeli s tím rozdílem, že na obrázku byl vývoj motýlů, o kterých jsme se učili v hodině přírodovědy.


INTERAKTIVNÍ OMALOVÁNKY -ZDE


NAŠI MOTÝLI - ZDEVÁNOCE - prosinec

Děkuji za spolupráci na vánočních dílnách i trzích. Proběhla i tradiční besídka. Můj mobil nás ale připravil téměř o všechny fotografie. V albu mám jen několik, co zbyly. Pokud máte fotografie z našich vánočních akcí, budu ráda, když je do alb nahrajete. Můžete mi je i poslat na WhatsApp a já je ráda do alb přidám.


HALLOWEENSKÉ UČENÍ říjen

Po roce jsme se sešli opět v maskách. Seznámili jsme se se zvyky v anglicky mluvících  zemích. V rámci tohoto dne jsme četli, psali, kreslili i vyráběli. Letos jsme soutěžili s kelímky. 

Rodičům opět děkuji za připravení krásných masek i strašidelného pohoštění:)


ZOO - říjen

Navštívili jsme Zoo Školu, kde jsme si v rámci hry upevnili znalosti z přírodovědy. Seznámili jsme se s novými zástupci zvířat z celého světa. Pak jsme si prohlédli celou ZOO, prohlédli nová zvířátka (mláďata polární lišky) a zbytek dne jsme strávili v expozici Rajské ostrovy. 


COMPUTER STORY - říjen

Divadelní představení bylo neobvyklé a zajímavé. Kliknutím na nadpis se dostanete na stránky divadelního souboru, najdete zde i zajímavé fotografie.


TĚLOCVIK

V měsíci září jsme chodili na tělocvik ven. Nyní už cvičíme v tělocvičně. Zajímavé okamžiky najdete v našem albu. Klikněte na nadpis.VÝTVARKA 


Kliknutím na nadpis se dostanete do alba s našimi výtvarnými pracemi. Do tohoto alba budu přidávat i fotografie výzdoby třídy i chodby.HARRY POTTER

Letos máme kouzelnický školní rok. Tak doufám, že se Vám naše třída líbí. Třídu si můžete prohlédnout kliknutím na nadpis.Seznam budoucích akcí hledejte ve škole on-line, sem v rámci bezpečnosti tyto informace nedávám!

DOMÁCÍ PŘÍPRAVA:

Vypracované úkoly, učebnice a pracovní sešity si děti připravují podle rozvrhu (v ŽK a ve Škole on-line).

Děti každý den dostávají úkol, může jich být i více.

Každý den je třeba hlasitě číst aspoň 10 minut.

Děti by měly číst vlastní knihu s příběhem, která je baví a kterou mohou číst na pokračování (encyklopedie ani jednotlivé pohádky nejsou vhodné).

Knihy, které právě čteme, si nosíme každý pátek na čtenářskou dílnu. Tam z nich čteme a ukazujeme si je.

Dočtené knihy děti nosí do školy ukázat, a když poví jejich obsah, získávají body v naší čtenářské soutěži.

Děti musí za školní rok přečíst alespoň 6 knih (3 za pololetí). Knihy mohu dětem zapůjčit.


AKCE 3. třída:

VESMÍR  duben

O toto téma měly děti velký zájem, proto jsme se pustili i o něco více do hloubky. Každý si vyrobil lapbook, který si odnese domů. K fotografiím se dostanete kliknutím na nadpis. 

Děkuji, že jste dětem pomohli si sehnat encyklopedie a jiné knihy o vesmíru, moc nám to pomohlo:) 
PLAVÁNÍ únor - březen

Akce plavání ne úspěšně za námi. Každý se zlepšil, děti byly úžasně rychlé v přesunech, oblékání i při všem ostatním, co k této akci náleží:)

Fotografie postupně přidávám do naší galerie. Odkaz v nadpisu:)
MASOPUST 24.2.

Děkuji za spolupráci při této akci, děti měly nádherné masky. Zvláštní poděkování patří babičce Adélky B  za pohoštění :)

Největší úspěch mělo soutěžení s kolíčky, podívejte se na fotografie, stačí kliknout na nadpis.

VÁNOČNÍ DOPOLEDNE 22.12.

Ve čtvrtek šly děti naposledy v tomto roce do školy. Čekalo je zábavné dopoledne, nechyběly dobroty, dárečky a vánoční tombola.

Opět velké poděkování patří paní asistence, která díky mé nemoci musela vše zvládnout sama:)

K fotografiím se dostanete kliknutím na nadpis.

VÁNOČNÍ DÍLNY (NAKONEC BEZ RODIČŮ - 21.12. 

Děti si měly možnost vyrobit zimní a vánoční dekorace, které si pak odnesly domů. Velké poděkování patří paní asistence, která díky mé nemoci byla na vše úplně sama:)

K fotografiím se dostanete kliknutím na nadpis.

VÁNOČNÍ DÍLNIČKY A TRHY 13. a 15.12

Děkuji moc rodičům za účast a spolupráci při Vánočních trzích:) 

Velký dík patří rodičům za výrobky, které tvořili doma, dodali nám pro náš stánek vánočky, moučníky, perníky, ...

Výrobky měly velký úspěch. Doufám, že se líbilo i naše vystoupení:) Máme krásné a povedené fotky ve webových albech.

Do fotografií se dostanete kliknutím na nadpis.


ČERTOVSKÉ UČENÍ - 2.12.

Tento den jsme se učili opět v maskách. Učili jsme se podle rozvrhu, ale úkoly se v jednotlivých předmětech týkaly čertů, andělů. Také jsme shlédli video o tom, kdo to vlastně byl Mikuláš. Celý den se odehrával v očekávání návštěvy. Děti se dočkaly, samozřejmě nejvíc strachu měly ty hodné. Každý si odnesl balíček dobrot:)

TŘÍDNÍ SCHŮZKY S RODIČI - 23.11.

Děkuji rodičům za účast na našich schůzkách. Doufám, že se Vám společné aktivity s dětmi líbily. Děti získaly odměnu v podobě knih. Věřím tomu, že se dětem líbí, už je vídám při čtenářských dílnách. Nezapomeňte, že máme čtenářskou dílnu každý pátek a děti mají mít s sebou knihu, kterou právě čtou.

K fotografiím se dostanete kliknutím na nadpis.


HAPTICKÝ PROGRAM NA ZÁMKU - 10.11.

S dětmi jsme vyrazili na zámek, kde si pro nás připravili program, který dětem přiblížil život osob se zrakovým postižením. Měli jsme možnost si vyzkoušet mnoho aktivit. Chodili jsme se zavázanýma očima pomocí slepecké hole, třídili věci, vyzkoušeli jsme si psaní braillovo písmem na speciálním psacím stroji. Tyto a další aktivity najdete ve fotografiích. Pro zobrazení klikněte na nadpis.TESTOVÁNÍ TĚLESNÉ ZDATNOSTI - 2.11.

Při této celostátní akci si děti mohly vyzkoušet, jak na tom jsou v různých disciplínách. Musím všechny pochválit za snahu a nasazení. 


K fotografiím se dostanete kliknutím na nadpis.

HALLOWEENSKÉ UČENÍ - 25.10.

Tento den jsme měli letošní první učení v maskách. Seznámili jsme se se zvyky v anglicky mluvících  zemích. V rámci tohoto dne jsme rýsovali, kreslili a vyráběli. Také jsme ale ve dvojicích soutěžili, na fotografie se podívejte kliknutím na nadpis:) 

Rodičům děkuji za připravení krásných masek i strašidelného pohoštění:)AKCE VLAK - 18.10.

Byli jsme požádáni o spolupráci při testování nového zařízení na počítání cestujících, a tak jsme v rámci výuky vyrazili na nádraží. Tam jsme nastupovali a vystupovali podle pokynů zaměstnanců Českých drah. Děti si za spolupráci vysloužily mnoho odměn, v tričku jsme se museli  hned po návratu do školy vyfotit


Fotografie zobrazíte kliknutím na nadpis.NÁMOŘNICKÝ VÝJEZD 3. TŘÍD - JEDLOVÁ (CHATA VILDA) - 14. - 16.9.

Moc chválím děti za výjezd. Všichni byli šikovní. Program byl velmi bohatý. Čekaly nás námořnické aktivity jako hledání pokladu, námořnická rozcvička, diskotéka, stezka odvahy …

Fotografie zobrazíte kliknutím na nadpis.


TONDA OBAL 8.9.

Jedná se už o tradiční ekologický program, zaměřený na třídění odpadu. Děti se seznamují, co se s vytříděným odpadem dále může dít. ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU 

Začátek školního roku byl plný vyprávění o prázdninách, seznamování, vyrábění. Také jsme si společně sestavili pravidla třídy.

Fotografie zobrazíte kliknutím na nadpis.

 


MILÍ KOUZELNÍCI !

Vítejte v školním roce plném čar a kouzel.  V průběhu čtvrté třídy se toho mnoho naučíme a získáme mnoho nových zážitků a zkušeností. Cesta nebude vždy jednoduchá, ale společně ji zvládneme!      

Doufáme, že si náš kouzelnický školní rok společně pořádně užijeme.

Profesorka Mc. Monika Kocianová

 Drahomíra Zemanová

Milí rodiče,

také Vás vítáme v novém školním roce

Děti postupně dostanou učebnice, sešity, papírovou ŽK a úkolníček – vše, co nebude obalené, je potřeba obalit průhlednými bezbarvými obaly. 

Na angličtinu má letos polovinu třídy paní učitelka Hacko, druhou polovinu paní učitelka Doksanská. Informatika je také rozdělená, jedna polovina má paní učitelku Doksanskou a druhou učím já.

Elektronickou i papírovou ŽK a úkolníček prohlížejte, prosím, každý den. Známky zadávám pouze do elektronické ŽK.

Těšíme se na spolupráci

Monika Kocianová a Drahomíra Zemanová

Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavřít